Як організувати догляд за квітами під час відпустки

У деяких аспектах квіти схожі на домашніх тварин — їм потрібен постійний догляд. Коли їх власники відсутні і не проводять профілактичні заходи, велика небезпека того, що рослини загинуть. Що робити з квітами під час літнього відпочинку?

До від'їзду

Перш ніж віддатися блаженству літніх деньків, бажано звернути увагу на рослини в саду і на балконі, щоб знайти їх здоровими після повернення. Для початку видаліть всі суцвіття, які вже відцвіли, засохле та опале листя — все це провокує хвороби, цвіль ґрунту, привертає шкідників і в цілому послаблює імунітет рослини, інформує Ukr.Media.

Перемістіть горщики з балкона в тінь. Якщо залишити їх без нагляду на літньому сонці, ґрунт швидко висохне. Є також ризик того, що листя на квітах згорить. Важливо! Не турбуйтеся, що нестача світла вб'є світлолюбні квіти. Один тиждень невеликої зміни світлового режиму їм не зашкодить.

Не удобрюйте квіти перед від'їздом. В іншому випадку ви будете стимулювати зростання і цвітіння. Ваші підопічні будуть мати потребу в більшій кількості води і додатковому догляді, а вас не буде поруч, щоб забезпечити їх потреби.

Перевірте прогноз погоди — він підкаже вам, на який метод поливу зробити ставку. Якщо очікуються дощі, вам не потрібно буде багато поливати квіти до закінчення відпустки. І, навпаки, — прогноз літньої спеки попередить, що рослинам потрібно більше вологи.

Способи поливу під час літньої відпустки

Найбільш серйозна проблема для квітникарів далеко від дому — полив квітів. Ось кілька методів поливу, які допоможуть подбати про рослини.

Метод № 1 — пляшка води

Вам знадобиться пластикова пляшка з-під води. Її розмір залежить від розміру горщика з рослиною, яку вам потрібно напоїти. Просвердліть в кришці кілька маленьких отворів. Це можна зробити тонким свердлом чи не занадто великим цвяхом. Встановіть пляшку в ґрунт кришкою вниз. Потрібно зробити так, щоб кришка була занурена в ґрунт.

Вода буде потихеньку просочуватися в ґрунт, квітка візьме стільки води, скільки їй потрібно. Той же метод можна застосувати в саду, але на цей раз візьміть пляшку побільше і просвердліть отвори в дні самої пляшки, а потім закопайте її в землю поряд з рослинами.

Є ще один спосіб встановити пляшку, про який ми писали раніше.

Метод № 2 — імпровізований парник

Вам знадобляться великі пластикові пакети. Накрийте кожен горщик одним пакетом, попередньо встановивши в ґрунт дерев'яні решітки, щоб пакет тримався вертикально. Таким чином, вода буде випаровуватися повільніше і у квітах довше збережеться вологість.

Метод № 3 — піддон для квітів

Вам знадобиться глибокий піддон для квітів або лоток. Заповніть його керамзитом або дрібною галькою, щоб камінчики покривали всю його площу. Налийте воду у піддон і поставте горщики з квітами (без блюдця) на кам'яний килим.

Метод № 4 — полив за допомогою пряжі або товстої вовняної нитки

Візьміть миску, банку або великий глечик з водою, в який занурите нитку, поки не побачите, що вона добре намокла. Один кінець зарийте на глибину 2-3 см в землю, а інший залиште в ємності з водою (нитку бажано добре закріпити). Для хорошого ефекту, ємність з водою повинна бути вищою, ніж горщик.

Метод № 5 — ванна для квітів

Наливаємо воду в дитячу ванночку, великий таз або звичайну ванну. Зробити це потрібно так, щоб дно було повністю покрите. Всередину ставимо горщики з балконними квітами (без блюдця). Деякі вважають за краще ставити у воду рушники, а потім вже ставити на них рослини. Інші кладуть у воду цеглу та ставлять горщики на них. Чим глибша ємність, тим краще, тому що вода вбирається в ґрунт повільніше, ніж рослини її п'ють.

Майте на увазі, що більшість квітів може обходитися без догляду власника максимум один тиждень. Якщо ваша літня відпустка триває довше, краще попросіть сусідів або друзів подбати про них.

Джерело