Як часто поливати кімнатні рослини в залежності від типу горщиків і ґрунту

Частота поливу кімнатних рослин може бути складною для визначення: коли і як правильно поливати. Тип суміші для посадки, температура і різноманітність рослин впливають на те, як довго земля в кожному контейнері або коробці для вирощування висихає між поливами, інформує Ukr.Media.

Деяким рослинам потрібно багато питної рідини щодня, тоді як іншим може знадобитися тільки невелика кількість. Тому зробіть невеликий дослідницький аналіз, перш ніж вирішити, що найкраще для вашої рослини.

Коли поливати кімнатні рослини

Найкращий спосіб зберегти вашу кімнатну рослину здоровою — це дати їй достатньо води. Коли ви бачите, що земля в її горщику волога і не мокра на дотик, почекайте кілька днів, перш ніж знову поливати. Однак, якщо ви помітили опадання листя; коричневі кінчики листя (тільки верхня поверхня); повільне зростання — це означає, що ваша рослина потребує напою!

Шукайте ознаки того, що кімнатні рослини потребують поливу

Кімнатні рослини щасливі та здорові, коли за ними добре доглядають. Тому важливо переконатися, що ваша рослина отримує все, що їй потрібно, в тому числі воду! Є кілька ознак, які вказують на те, що рослина потребує поливу, наприклад:

  • Опущене листя. Сухий ґрунт і зів'яле листя свідчать про те, що ваша рослина потребує поливу. Однак якщо ґрунт у горщику занадто вологий, можливо, проблема не в неправильному поливі, а в захворюванні рослини!
  • Засохлі кінчики листя (коричневі кінчики листя) — явна ознака того, що рослині потрібна вода. Якщо ґрунт занадто сухий і листя починає висихати, повністю залийте його, щоб не пошкодити інші частини рослини!
  • Повільне зростання. Якщо ви поливаєте свою рослину, але недостатньо часто, і листя почало повільно рости або стало меншим за розміром, то може бути кілька причин. Зробіть один глибокий полив з додатковою кількістю поживних речовин і подивіться, чи покращиться ситуація.

Тип горщика впливає на частоту поливу

Тип горщика, в якому вирощується рослина, визначає, як часто вам потрібно її поливати. Наприклад, сукуленти, яких потрібно менше поливати, ростуть краще в горщиках з теракоти, в той час як більшість кімнатних рослин краще ростуть у глазурованих керамічних або пластикових горщиках, які завжди дуже вологі внизу.

Які горщики найкраще підходять для ваших кімнатних рослин?

Ось список, який підійде будь-якому садівникові:

  • Глиняні горщики використовуються для сукулентів, алое вера і кактусів. Пориста поверхня дозволяє волозі швидше випаровуватися, тому ці рослини вимагають менше поливу в теплу погоду.
  • Керамічні горщики відмінно підходять для підтримки однакового рівня вологості ґрунту. Влітку суміш для посадки не висихає так швидко, і рослини можуть виживати довше без поливу в ці спекотні місяці.
  • Пластикові горщики виготовлені з більш легкого і міцного матеріалу, що ідеально підходить для тих, хто хоче мати сад, але не має місця. Вони містять ґрунт, який зволожується водою в міру необхідності, тому вам не потрібно поливати їх так часто протягом року — заощаджуючи час!

Найкраща порада для вибору ідеального горщика для кімнатних рослин: переконайтеся, що в ньому є отвори для дренажу! Вони дозволять надлишковій воді стікати і не допустять перезволоження ґрунту.

Тип ґрунту для посадки визначає графік поливу рослин

Якщо ви хочете, щоб ваші рослини в горщиках були щасливими і здоровими, переконайтеся, що ґрунтове середовище, в якому вони перебувають, ідеальне. Якщо воно являє собою залитий водою ґрунт або вологе коріння протягом якогось часу (що може статися, якщо дренаж недостатній), все буде втрачено!

Як довго кімнатні рослини можуть вижити без води

Кімнатні рослини часто забувають поливати, але вони так потребують води! Часта помилка полягає в тому, що господарі поливають свої рослини занадто часто. Зазвичай можна повернутися до звичайного графіку поливу, і вони не постраждають.

Найкраща вода для кімнатних рослин

Вода з крана не є ідеальною для кімнатних рослин. Вона може містити шкідливі хімічні речовини, такі як хлор і навіть свинець, які можуть пошкодити ріст рослин або завдати шкоди вашим дорогоцінним рослинам!

Відповідною водою для кімнатних рослин має бути або дощова вода, або фільтрована вода з крана.

Температура

Холодна вода може шокувати коріння рослин, особливо у чутливих видів. Залишивши її на 24 години або на ніч, ви зможете досягти ідеальної температури, що прекрасно, якщо ви не тільки хочете зберегти кімнатні рослини живими, а й проявити до них любов.

Джерело