Готував диверсії проти льотчиків та командирів ЗСУ: агент фсб отримав 15 років тюрми

Реальний термін ув’язнення отримав агент фсб, який стежив за військовослужбовцями Сил оборони на Харківщині. У зоні особливої уваги зловмисника були військові льотчики, командири спецпідрозділів ЗСУ та співробітники Служби безпеки. Насамперед він намагався встановити місця тимчасової дислокації та проживання українських захисників, а також маршрути їхнього пересування на власних автомобілях.

Про це інформує СБУ.

Крім цього, російський агент виконував завдання щодо виявлення замаскованих підприємств оборонно-промислового комплексу на території регіону. Розвідінформація потрібна була окупантам для підготовки серії диверсій проти українських воїнів та на оборонних заводах.

Контррозвідка СБУ затримала агента фсб у результаті спецоперації в Харкові у березні цього року. Завдяки оперативному реагуванню українська спецслужба запобігла вчиненню диверсій з боку російської спецслужби.

Зловмисником є місцевий житель, який у листопаді 2022 року був дистанційно завербований кадровим співробітником оперативної групи фсб у Бєлгородській області Саліцевим А.П. У поле зору окупанта чоловік потрапив через свого брата – військового зс рф у запасі, який проживає на території країни-агресора.

Для виконання ворожих завдань зрадник обходив вулиці Харкова та приховано знімав на камеру свого телефону місця базування та шляхи пересування українських захисників.

Суд визнав російського агента винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, та призначив йому 15 років тюрми.

Джерело