Хочете, щоб часник зберігався до літа, був соковитим смачним, тоді ці поради для вас

Часник — це неоцінений інгредієнт, який додає смак і аромат великій кількості страв. Його використовують в кулінарії по всьому світу, він є незамінним елементом багатьох страв та соусів. Ця корисна овочева культура має також ряд цілющих властивостей для здоров'я. Однак, щоб насолоджуватися свіжістю та користь часнику, важливо зберігати його належним чином. Часник — це та культура, якій необхідно приділяти особливу увагу не лише у період вирощування, а й після збирання врожаю. Якщо при зборі врожаю припуститися помилок, то термін зберігання часнику сильно зменшиться, інформує Ukr.Media.

У цій статті ми розглянемо кілька порад щодо правильного зберігання часнику.

Досвідчені городники рекомендують відразу після викопування часнику відібрати найкращі екземпляри та відкласти їх як посадковий матеріал на майбутній рік.

Після збирання врожаю в жодному разі не можна струшувати або обдирати бруд з головок. Більше того, не можна відривати засохлі лусочки та бадилля. Це зумовлено тим, що поживні речовини з гички в найближчі 4-6 тижнів перетікатимуть у головку. Це своє чергу вплине на стан самих головок і поліпшить їх зберігання.

Оберігайте від вологості: Один з найважливіших аспектів зберігання часнику — уникання вологості. Він надзвичайно чутливий до вологи, тому слід уникати зберігання його у місцях з великим рівнем вологості, таких як холодильник з відкритими овочевими відділеннями.

Постійна температура: Часник найкраще зберігати в сухому і прохолодному місці з постійною температурою. Оптимальна температура для зберігання часнику — від 12 до 15 градусів Цельсія.

Викопаний часник повинен знаходитися в добре провітрюваному місці. Оптимальний варіант — в плетених кошиках, сітках або в підвішених мішках, дерев'яних настилах, які забезпечать вільну циркуляцію повітря. Уникайте пластикових упаковок, оскільки вони не забезпечують необхідну циркуляцію повітря.

Коли часник підсохне, урожай необхідно обробити препаратом на основі сінної палички. Така обробка підвищить безпеку головок.

У головці часнику можуть бути хвороботворні грибки, розвиток яких призведе до псування врожаю. Щоб уникнути непоправних наслідків, рекомендується використовувати фітонцидні рослини, до яких належить шавлія, м'ята, котовник. Все, що потрібно зробити — розкласти головки часнику упереміж із цими рослинами. Таке сусідство також віджене від головок часнику трипси, які псують цибульні культури під час зберігання.

Регулярно перевіряйте збережений часник на наявність м'яких або зіпсованих ділянок. Видаліть будь-які плісняві або пошкоджені зубчики, щоб запобігти поширенню.

Правильне зберігання часнику — це ключ до того, щоб зберегти його свіжість, аромат та корисні властивості протягом тривалого часу. Враховуючи ці поради, ви зможете насолоджуватися смачним і корисним часником у своїх улюблених стравах протягом усього року.

Джерело