Енергоспівтовариство схвалює рішення НКРЕКП щодо підвищення прайс-кепів на енергоринку

«Нове рішення є позитивним кроком до подальшої лібералізації ринку електроенергії та стимулюватиме імпорт» фото з відкритих джерел

Збільшення прайс-кепів підвищить надійність постачання електроенергії в Україну зимою, – Енергоспівтовариство

Секретаріат Енергетичного Співтовариства схвалює рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо розширення цінових обмежень (прайс-кепи – ред.) на ринку електроенергії. Про це йдеться в повідомленні Секретаріату Енергетичного Співтовариства. 

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Нове рішення є позитивним кроком до подальшої лібералізації ринку електроенергії та стимулюватиме імпорт, а отже, підвищить надійність постачання в Україні взимку», – йдеться в ньому.

В Секретаріаті розповіли, що у години пікового навантаження прайс-кепи були збільшені і в цей час максимальна вартість електроенергії на українському енергоринку може складати 191 євро/МВт-год. Зазначається, що рішення щодо перегляду прайс-кепів не впливає на підхід до розробки цінових обмежень, запроваджений НКРЕКП 27 червня 2023 року та який був оцінений Секретаріатом.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Раніше голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявляв, що прайс-кепи були збільшені для того, щоб наблизити правила українського енергоринку до правил ЄС.

Він додав, що внаслідок цього не прогнозується значного збільшення ціни на електроенергію для бізнесу.