Експерти розповіли, що дешевше — прийняти душ чи ванну

Якщо для вас має значення, скільки ви платите за воду або ви просто турбуєтеся про її збереження, вам може стати цікаво, що дасть змогу скоротити споживання води: душ чи ванна, інформує Ukr.Media.

На що витрачається більше води: на душ чи ванну?

Тут є низка нюансів, зокрема розмір вашої ванни (і те, наскільки ви наповнюєте її, щоб скупатися), тип насадки для душу, яку ви використовуєте, і як довго зазвичай триває ваше купання.

Як правило, середня тривалість прийому душу становить близько восьми хвилин, а середня насадка для душу витрачає 8-12 літрів на хвилину, тому в середньому витрачається понад 64 літрів води за один прийом душу.

Стандартна ванна вміщує приблизно 200 літрів, тому, навіть якщо наповнити її наполовину, це все одно складе близько 100 літрів води. Для економії води під час прийняття ванни, рекомендується відразу закрити злив і за ступенем наповнення регулювати температуру.

Якщо ви не приймаєте тривалий душ, то витрачатимете менше води, ніж для приймання ванни.

Як визначити вартість душа або ванни

Після того, як ви розрахували скільки витрачаєте води, можна підрахувати скільки коштує купання загалом. Для цього потрібно дізнатися ваш тариф на воду.

Порахуйте витрату води на всіх членів сім'ї на день і помножте на тариф за воду, додайте вартість підігріву води.

Можливо, після прочитаного ви замислитеся про те, скільки ви витрачаєте води на купання і витрачаєте на це грошей. Адже, як відомо, вода — вичерпний ресурс, хоч і належить до відносно поновлюваних ресурсів.

Джерело