Експерти розповіли, чи можна спати з увімкненою гірляндою

Під Новий рік більшість українців прикрашає квартиру і наряджає ялинку. Такий захід не може обійтися без гірлянд, оскільки вони є невід'ємною частиною святкової атмосфери взимку. Однак навіть у такі моменти варто пам'ятати про безпеку. Як забезпечити собі та своїй родині спокійний відпочинок, розповіли експерти, інформує Ukr.Media.

Перед вибором гірлянди визначтеся, де вона перебуватиме: у приміщенні чи на вулиці. Якщо ваша новорічна красуня стоїть перед будинком або ви хочете прикрасити фасад, слід обирати вуличну гірлянду, стійку до вологи, зазначили фахівці.
Використовувати інтер'єрну гірлянду поза домом не можна, оскільки вона не призначена для вулиці і може пропустити вологу, що викличе коротке замикання. Також не можна використовувати подовжувачі, призначені для приміщень.

Варто використовувати тільки ті гірлянди, які пройшли заводську сертифікацію з пожежної безпеки. Перед використанням прикраси варто перевірити якість проводів та їхню ізоляцію.

Якщо несправність виявилася під час використання, то варто відразу ж відключити гірлянду. Також, щоб уникнути пожежі, не варто залишати увімкнені гірлянди, коли ви кудись йдете або лягаєте спати.

Джерело