Ефективні та безкоштовні засоби боротьби з цвіллю у квіткових горщиках

В осінньо-зимовий період багато кімнатних рослин починають страждати від цвілі на ґрунті. Щоб позбутися напасті, слід дотримуватися правил догляду за квітами та вчасно проводити обробку ґрунту, інформує Ukr.Media.

Багато квітникарів скаржаться, що в холодну пору на ґрунті у квіткових горщиках починає наростати цвіль. Як правило, ця неприємність виникає при порушенні режиму поливу.

Восени, взимку і навесні вологість у квартирі може змінюватися, оскільки батареї центрального опалення часто працюють нестабільно. Якщо в цей період перелити рослини, то через деякий час на поверхні ґрунту виросте цвіль.

Слід зазначити, що це може завдати шкоди рослинам. Тому зволікати не можна і потрібно відразу починати боротьбу з цим явищем.

Насамперед слід просушити землю, а потім акуратно зчистити верхній шар ґрунту. Однак, через деякий час пліснява може нарости знову, оскільки спори грибків проникають глибоко в ґрунт, а також можуть залишитися в повітрі.

Топ — 3 ефективні засоби для боротьби з цвіллю у квіткових горщиках

Харчова сода

Для приготування розчину, в 1 літрі води розводять 1 ч. л. харчової соди і додають кілька крапель рідкого господарського або дігтярного мила. Розчин переливають у розпилювач і обробляють ґрунт у квіткових горщиках. Також, можна обприскати і самі рослини. Обробку проводять 1 раз на тиждень.

Марганцівка

Приготувати міцний розчин марганцівки і простежити, щоб розчинилися всі кристали. Потім розвести його у воді до отримання рідини слабо-рожевого кольору і обприскати ґрунт. Обробку повторювати 2 рази на тиждень.

Часник

Подрібнити часник за допомогою преса або натерти зубчики на дрібній тертці. Для приготування розчину потрібно 2 ч. л. часникової кашки на 1 літр води. Засіб настоюють протягом доби під закритою кришкою. Потім, розчин слід процідити і обприскати ним ґрунт і рослини. Обробку можна повторювати 1 раз на тиждень.

Якщо народні засоби не справляються і цвіль продовжує рости, то тоді доведеться скористатися сильнішим засобом — мідним купоросом. Щоб приготувати розчин, необхідно суворо дотримуватися інструкції на упаковці.

Джерело