Два тижні не межа: 10 найстійкіших зрізаних квітів

Їх все частіше і частіше замінюють на інші квіти – лілії, гербери, фрезії, ранункулюси, хризантеми. Ми розповімо, які квіти краще дарувати, якщо ви хочете щоб букет як можна довше радував одержувача, інформує Ukr.Media.

Пишний букет може перетворити на квітучий сад будь-яке приміщення. Але найчастіше зрізані квіти досить складно утримати свіжими довше одного тижня навіть досвідченим квітникарям. Стійкість зрізаних квітів залежить від їх свіжості при покупці, але є декілька хитрощів, які допоможуть вам продовжити їх життя у вазі.

Вибирайте чисті і здорові квіти:

 • Стебла повинні бути зелені і гладкі, без слизу і коричневих плям або нальоту
 • Вода повинна бути свіжою і не пахнути
 • Не купуйте квіти зі зламаними стеблами або зів'ялими квітами

Перш ніж поставити квіти у вазу:

 • Тримайте квіти в прохолоді, поки ви не поставите їх у вазу
 • Зробіть надріз на 2-4 см вище кінця стебла, поки стебла знаходяться у воді
 • Переконайтеся, що ваза та інструменти чисті
 • Видаліть всі листи, які опиняться у воді
 • Розчиніть у воді пакетик з "їжею" для квітів

Як доглядати за зрізаними квітами:

 • Не ставте квіти на пряме сонячне світло, зберігайте їх від протягів
 • Часто міняйте воду (раз в 1-2 дні)
 • Робіть свіжий надріз на стеблі, коли ви міняєте воду.

А щоб квіти довше простояли у вазі, вибирайте такі сорти:

Альстремерія

Альстремерія дуже популярна, хоч багато людей і не знають, як вона по-справжньому називається і називають її лілією інків або перуанської лілією. Альстремерія цвіте пізно навесні або раннім літом і буває білого, рожевого, жовтого, помаранчевого і червоного кольорів. Ці квіти дуже чутливі до флори у воді, тому воду бажано відстояти. Також для альстремерії згубний газ етилен, стежте за тим, щоб вони не були схильні до його дії.

Світло: прямі промені

Стійкість у вазі: 6-14 днів

Стрелітція королевська

Стрелітціі неможливо сплутати ні з чим іншим – її квіти схожі на яскравих птахів, готових злетіти в небо. Це тропічна рослина, якій потрібно багато світла і тепла. Стрелітціі можна вирощувати в саду, але тільки в широтах, де їй не загрожує холод і заморозки. Навіть в приміщенні стрелітціі потрібна температура не нижче 10-15 ° C. Стрелітція добре виглядає в букетах, проте їй потрібна підтримка для важких квіток.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 7-14 днів

Гвоздика

Мабуть, це один з найбільш стійких видів квітів. Їх легко вирощувати з насіння і вони прекрасно пахнуть. Найчастіше вони бувають білого, рожевого і червоного кольору, але все частіше і частіше з'являються їх нові сорти, а якщо не виходить вивести якийсь відтінок, то тоді їх просто ставлять в підфарбовану воду. Якщо ви хочете вирощувати гвоздику самі, то квіти обов'язково потрібно зрізати восени.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 7-21 день

Дельфініум (живокіст, шпорник)

Дельфініум відомий своїми яскравими відтінками синього, блакитного та фіолетового, однак бувають і рожеві і білі сорти. Дельфініум досить складно вирощувати, оскільки він любить прохолодне і вологе літо. Занадто багато тепла або вологи можуть вбити рослину. Якщо ви вирощуєте дельфініум самі, то зрізайте квітучі стебла, як тільки вони зацвітуть – рослина знову розпустить квітки. Як і Альстрема, дельфініум чутливий до етилену і не варто зберігати дельфініум в холодильнику.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 7-14 днів

Гладіолус

Гладіолуси досягають 120-180 см у висоту і цвітуть яскравими пишними квітками. Це водолюбна рослина, тому особливо важливо стежити за свіжістю і рівнем води у вазі. Щоб розкрити закриті бутони, використовуйте теплу воду і накрийте квіти прозорим пластиковим пакетом. Гладіолус дуже чутливий до фторидів, тому обов'язково відстоюйте воду, перш ніж ставити в неї квіти.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 7-10 днів

Лаванда

Лаванду зазвичай використовують засушену, але і в свіжому вигляді вона прекрасна в букетах. Якщо поставити лаванду в вазу без води, то вона засохне природним чином і може так стояти дуже довго. По мірі висихання лаванда починає пахнути ще сильніше. Якщо ви поставите лаванду в воду, то обов'язково видаліть все листя, які знаходиться у воді, інакше вони згниють.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: в свіжому вигляді – до 10 днів

Лілії

Всі лілії гарні, але східні ліліі пахнуть найкраще. Букет свіжих східних лілій здатний наповнити своїм ароматом цілу кімнату. Вибирайте ті лілії, у яких нижні бутони ледве-ледве розкрилися – тоді квіти простоять довше. Маточки залишають пилок на всьому, що до них наближається, тому їх можна видалити вручну.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 7-14 днів

Чорнушка дамаська

Чорнушка – красива сезонна квітка, яка буває блакитною, білою і рожевою. Кожна квітка оточена голчастим листям, що створює навколо неї зелену хмару. З квіток виходять кулясті стручки, які разом з квітами утворюють цікаві букетний композиції.

Світло: від прямих променів до часткової тіні
Стійкість у вазі: 7-10 днів

Амарант хвостатий

Більшість сортів амаранту дуже довго стоять у вазах, не втрачаючи форми і насиченого кольору. Ці рослини дуже легко виростити з насіння, і вони досягають 120 см у висоту. Амарант можна вирощувати з насіння прямо в землі, а можна вирощувати за півтора-два місяці до останніх заморозків.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 7-10 днів

Роза

Це класичні, традиційні квіти, які щороку продаються десятками мільйонів. Існує близько 20 тисяч сортів, тому вони рідко набридають. Троянди з довгими стеблами особливо цінуються флористами, але ви можете виростити троянди будь-якої довжини. З багатоквіткових троянд виходять чарівні букети. Перед тим, як ставити троянди в воду, роздушіть кінчик стебла, щоб він краще вбирав воду.

Світло: прямі промені
Стійкість у вазі: 6-12 днів

Джерело