Дотримуйтесь цих порад, і тоді навіть хирлявий заміокулькас видаватиме лист за листом

"Полив і забув" — фраза, яка описує ідеальну рослину для кожного квітникаря. Але якщо вибирати для домашнього квітника тільки ті рослини, які підходять під цей опис, створити гарний сад просто не вийде. Не варто боятись вибирати більш вимогливі до догляду кімнатні квіти, адже якщо знати нюанси щодо їх вирощування, то можна без проблем досягти відмінних результатів, інформує Ukr.Media.

Так, справжньою окрасою домашнього квітника може стати прекрасний заміокулькас, при вирощуванні якого квіткарі часто стикаються з пожовтінням і опаданням листя, повільним зростанням, загниванням пагонів.

На щастя, зробити так, щоб заміокулькас радував своєю красою, його листя було пружним і великим, а пагони росли «як на дріжджах», досить просто.

Відмовтеся від готового ґрунту для заміокулькасу

У магазинах для садівників представлено велику кількість вже готових земляних сумішей, які за запевненням виробників повинні забезпечувати відмінне зростання квітки в горщику. Але реальність виявляється абсолютно іншою, у такому ґрунті рослина почувається некомфортно.

Досвідчені садівники рекомендують робити ґрунт для заміокулькаса самостійно. Для цього необхідно в рівному співвідношенні з'єднати неорганічний субстрат для кімнатних рослин (цеоліт, очищена пемза, вулканічна порода) із ґрунтом для заміокулькасу.

Використання неорганічного субстрату зробить ґрунт більш пухким, у ньому не застоюватиметься волога.

Вчасно поливайте рослину

Для того, щоб зрозуміти, чи настав час поливати замиокулькас, просто акуратно занурте палець до середини в ґрунт. Якщо під пальцем відчувається суха земля, слід полити рослину. Перелив замиокулькасу призведе до пожовтіння та опадання листя.

Не нехтуйте добривами

Після того, як добрива, що входять до складу неорганічного субстрату, вичерпаються, необхідно дати заміокулькасу нову порцію поживних речовин. Для цієї мети чудово підходять добрива для декоративно-листяних рослин.

Підвищити ефективність добрива допоможе додавання фітоспорину та монофосфату калію (використовуються відповідно до інструкції на упаковці).

Дотримуючись цих простих рекомендацій, вийде без проблем виростити великий і здоровий заміокулькас, який прикрасить домашній квітник.

Джерело