Досвідчений грабіжник розповів, як захистити свій будинок від злочинців

Чоловік проник у більш ніж 500 вілл і пограбував їх. Він розпочав свою злочинну діяльність ще у 70-х, та провів за ґратами загалом 30 років. Тепер він на волі і робить те, в чому спеціаліст: консультує охоронні компанії, нагадуючи, як уникнути пограбування, інформує Ukr.Media.

Як грабіжники отримують важливу інформацію про будинок?

Злочинці отримують інформацію від людей, які раніше жили у будинку, бували там у гостях чи працювали у ньому. Злочинець визнає, що він роками співпрацював зі страховим агентом, який попередньо рекомендував своїм клієнтам застрахувати цінності. У результаті всі були задоволені — принаймні з фінансової точки зору.

Чи є надійні місця для зберігання грошей та цінностей?

Грабіжник вважає, що таких місць немає. Злочинці, які працюють "за наведенням", часто мають достатньо часу у своєму розпорядженні, щоб обшукати все. Насамперед грабіжник заходить у спальню, заглядає у шафи та тумбочки — там часто можна знайти невеликі сейфи. Приховувати цінності у відрах для сміття, кошиках з брудною білизною, між дитячих підгузків — неефективно.

Як захистити свій будинок?

Рослини в саду та поблизу будинку мають бути розташовані так, щоб вони не допомагали потрапити злочинцю до будинку. Наприклад, не можна садити поруч дерево, по якому просто можна буде піднятися на балкон або дах. Біля будинку не потрібно залишати садові меблі, баки для сміття, вони також допомагають проникнути всередину. Важливо також захистити підвал, адже через нього можна потрапити до будинку. Петлі від дверей або підвальних вікон повинні розташовуватися зсередини, також краще закривати підвал на замок і засув.

Як захистити квартиру?

У квартирі найважливіший бар'єр — це вхідні двері. Полотно дверей має бути цілісним, без окремих елементів, які можна вибити. Двері повинні бути добре вмонтовані в стіну. Замок має бути якісним.

Як захистити вікна?

Краще встановити рольставні, які не можна підняти зовні. На скло можна наклеїти полікарбонатну плівку — вона не дозволить розбити скло.

Як щодо сигналізації?

Її треба встановлювати так, щоб до неї не можна було дістатися. Встановлювати сигналізацію відразу після пограбування — контрпродуктивно. Злочинці можуть розсудити, що в будинку є й інші цінності та повернутися за ними.

Джерело