До 10 років засуджено командира бойової машини рф, який катував та імітував страту жителів Київщини

Суд заочно визнав заступника командира взводу – командира бойової машини 1-го десантно-штурмового взводу 5-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонної тактичної групи збройних сил рф винним у вчиненні військових злочинів в Україні. Його засуджено до 10 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.

Слідство довело, що у березні 2022 року під час окупації села Луб’янка Бучанського району Київської області засуджений на одній з вулиць села зупинив трьох місцевих мешканців. Направивши на них автоматичну зброю, погрожуючи вбивством, окупант наказав потерпілим пройти до господарського приміщення на території одного з домоволодінь для допиту.

Командир бойової машини одягнув на голову одного із затриманих мішок, зав’язав йому руки за спиною та бив прикладом автомата по голові. Після цього він поставив трьох чоловіків на коліна та продовжив бити по різних частинах тіла, проводячи їх незаконний допит.

Військовослужбовець рф здійснював постріли в напрямку потерпілих, імітуючи їх страту. По черзі він відводив затриманих громадян до підвалу, де змушував роздягнутися та шукав на їх тілах символічні татуювання.

Джерело