Дешевий та ефективний аптечний засіб, який оживить навіть чахлу герань

Популярна квітка відрізняється невибагливістю, але іноді починає "вередувати". Герань може жовтіти, скидати листя і в'янути. Зазвичай, такі симптоми свідчать про помилки в догляді за рослиною. Слід зазначити, що пеларгонія любить стабільність і ненавидить зміни. Тому, рослину не можна постійно переставляти з місця на місце, інформує Ukr.Media.

Крім цього, квітка не любить пересушене повітря і низькі температури. Досвідчені квітникарі радять прибрати герань з вікна і переставити її вглиб кімнати. Так рослина буде захищена від температурних перепадів, адже взимку починається опалювальний сезон і батареї стануть сушити квітці листя, а холодне скло змусить герань мерзнути.

Однак, у глибині кімнати пеларгонія почне страждати від нестачі світла. Тому слід подбати про додаткове освітлення. Для цього можна використовувати яскраві лампи денного світла або спеціальні світильники для рослин, які дають світло ідентичне сонячному.

Не менш важливо правильно поливати рослину. Необхідно пам'ятати, що герань не любить, коли на листя потрапляє волога. Квітникарі зі стажем рекомендують проводити полив пеларгонії через піддон. При цьому потрібно стежити, щоб у піддоні не накопичувалася зайва волога.

Крім звичайного догляду, герань потребує регулярного підживлення. Перш за все, рослини потрібно удобрювати солодкою водою, оскільки пеларгонія відома "ласунка" і добре відгукується на подібне харчування. Для цього потрібно розчинити в 1 літрі води 1 ч. л. цукру і полити ґрунт. Також можна просто закопати щіпку цукру прямо в горщик.

У тому разі, якщо герань стала в'янути, можна скористатися недорогим аптечним препаратом, продуктом бджільництва — настоянкою прополісу. Це справжня комора вітамінів і мікроелементів, які необхідні для живлення рослини.

Щоб підгодувати герань, потрібно в 1 ст. л. води розчинити 2 краплі препарату і влити в горщик. Прополіс можна використовувати 1 раз на тиждень протягом місяця і тоді пеларгонія оживе на очах.

Джерело