Демобілізація строковиків розпочалася: що виплатять у разі звільнення

В Україні почалася демобілізація строковиків, призваних до початку широкомасштабного вторгнення.

Строк їхньої служби закінчився під час дії воєнного стану, але тривалий час вони залишалися у війську. Зокрема, про початок демобілізації строковиків вже повідомили в Державній прикордонній службі.

Також у мережі почали з’являтися й фотографії демобілізованих з інших підрозділів.

Згідно з Указом Президента демобілізувати строковиків мають упродовж квітня-травня 2024 року. Передбачається, що звільнять усіх строковиків, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу. Не демобілізують тих, хто підписав контракт.

Що виплатять строковикам після звільнення з військової служби?

Відповідно до постанови Кабміну, звільнені військовослужбовці строкової служби можуть отримати грошову допомогу у розмірі 8 посадових окладів. Якщо ж звільнений строковик підпадає під категорію дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, то грошова допомога становить ― 12 посадових окладів.

Коли звільнених строковиків можуть мобілізувати знову?

Звільненим з військової служби строковикам надається відстрочка від мобілізації на 12 місяців. Це передбачено Законом України № 3600-IX. Але повернутися на службу строковики можуть і за власним бажанням, наприклад, уклавши контракт.  

АрміяInform писала про те, де шукати вакансії в Силах оборони України та які документи слід завчасно підготувати. 

Також з вакансіями можна ознайомитися безпосередньо на нашому сайті.  

Джерело