Декілька міфів, в які ми дуже довго вірили

Люди оточені інформаційним потоком, через який можуть передаватися не тільки достовірні, але і неправдиві факти. Звичайно, навчити відрізняти правду від обману ми не можемо, а ось розвінчати кілька міфів – це, будь ласка. Приготуйтеся по-справжньому здивуватися, інформує Ukr.Media.

Небезпечна добавка глутаматом натрію

Це одна з найбільш популярних харчових добавок. Вона являє собою жовтуватий чи білий кристалічний порошок на зразок солі чи цукру, який добре розчиняється у воді і застосовується як підсилювач смаку, що сильно подразнює смакові рецептори людини і сприяє тому, що будь-яка їжа здається їй смачною.

Один час дуже активно обговорювалася тема, що продуктів з глутаматом натрію слід уникати, адже ця речовина є смертельно небезпечною. Це можна вважати правдою, але тільки з одним невеликим доповненням – для дорослої людини смертельна доза становить 1,3 кг/добу. Хто подужає стільки?

Хамелеони маскуються

Багато хто впевнені, що ці ящірки змінюють забарвлення, щоб добре замаскуватися при вигляді небезпеки, але насправді це неправдива інформація. Зміною забарвлення свого тіла вони реагують на фізичні, ментальні та емоційні зміни, а ще за допомогою такої «функції» вони спілкуються.

Білий шоколад

На прилавках магазинів можна знайти різні варіанти «білого шоколаду», але насправді, це словосполучення безглузде, оскільки в цьому десерті відсутній какао-порошок.

Виготовлення темного шоколаду вимагає використання какао-масла, шоколадного лікеру і цукру. У виробництві молочного шоколаду в продукт додається крім перерахованих інгредієнтів ще й молоко. Білий шоколад, на відміну від своїх побратимів, з перерахованих вище складових має тільки цукор і масло какао-бобів, саме тому і не володіє характерним кольором і запахом, який притаманний чорному шоколаду.

Пам'ять рибок

Вираз «у тебе пам'ять, як у рибки», вже давно ввійшло в ужиток, оскільки є версія, що золота рибка може щось пам'ятати не більше п'яти секунд. Насправді експерименти показали, що це не так, і пам'ятати що-небудь вона може до п'яти місяців.

Безпечний алкоголь

Багато хто впевнений, що в прозорій горілці немає ніяких добавок, тому вона є найбільш нешкідливим алкогольним напоєм. Поспішаємо вас розчарувати, оскільки в ній є очищений спирт-ректифікат, який чинить сильну токсичну дію і викликає звикання.

П'ять почуттів людини

Ще зі школи всі знають, що людина володіє п'ятьма почуттями: слухом, зором, смаком, нюхом і дотиком. Це тільки мінімальний список, і навіть науковцям невідомо реальна кількість, але їх приблизно 20, наприклад, голод, спрага, здатність відчувати біль і температуру, тримати баланс і так далі.

Світ без рудоволосих

Поширеною є інформацію, що незабаром на Землі не буде натуральних блондинів і рудоволосих людей. Насправді це міф, оскільки гени не здатні вимирати, просто вони можуть не проявлятися в кольорі волосся.

Некартопляні чіпси

Якщо хочете спробувати натуральні чіпси, то робіть їх самостійно, оскільки в магазині такі вже дуже складно знайти. Навіть у дорогих чіпсів у складі тільки 40% картоплі, а все інше – це борошно і крохмаль. Тепер уявіть, скільки добавок в дешевих чіпсах.

Бородавки від жаби

Кому в дитинстві батьки не казали, що не можна брати в руки жаб, оскільки з'являться бородавки? Це не більше ніж міф, оскільки проблема виникає із-за унікального папіломавірусу людини, і він передається між людьми.

Ковбаса дієтична

З 40-х років лікарську ковбасу стали позиціонувати як дієтичний продукт, але це далеко від реальності. В ній міститься не тільки чисте м'ясо, але ще і багато добавок. До того ж саме ДСТУ передбачає наявність підсилювачів смаку, емульгаторів та інших не зовсім корисних доповнень рецептури.

Джерело