“Цінні поради вирощування прекрасної квітки”: Як і коли саджати розсаду цинії

Цинії створюють у саду буйство фарб з початку літа до перших осінніх заморозків. Ці однорічні рослини родом з Мексики звикли до довгого та спекотного літа, тож у прохолодному кліматі їх краще вирощувати розсадою. Цинії прекрасні в квітнику, бордюрах, а також є чудовою рослиною компаньйоном для кабачків, залучаючи комах-запилювачів та ентомофагів. Якщо ви захоплюєтеся квітково-овочевим дизайном, спробуйте це поєднання, інформує Ukr.Media.

Більшість сучасних вражаючих сортів та гібридів цинії виведено на основі цинії витонченої (Zinnia elegans), і сьогодні у продажу неймовірна кількість циній червоних, жовтих, білосніжних та інших забарвлень, з квітами одиночних форм, напівмахрових та махрових. Відмінність між цими формами полягає в кількості рядів пелюсток і в тому, чи видно центр квітки: у одноквіткових один ряд пелюсток і видимий центр, махрові мають численні ряди пелюсток, центр не видно, напівмахрові знаходяться десь посередині, з численними рядами пелюсток, але видимим центром.

На додаток до цих форм квіти цинії бувають різної висоти — низькі для контейнерів та бордюрів, високі для квітників та грядок.

По-перше, варто пам'ятати, що цинії ростуть швидко, тому будьте готові перенести їх у сад через кілька тижнів після запуску розсади — не садіть занадто рано! Розумним стартуватиме за 6-8 тижнів до висадки, приблизно в середині-кінці березня.

По-друге, цинії не особливо люблять перевалки з контейнера до контейнера. Торф'яні біорозкладні горщики позбавлять цієї процедури, потім залишиться тільки зробити надрізи у горщиків по боках перед посадкою на постійне місце.

Якщо ви повторно використовуєте старі пластикові контейнери або лотки, ретельно промийте їх розчином з 1 частини відбілювача та 9 частин води, щоб знищити можливі патогени — розсада цинії сприйнятлива до плісняв.

Замочування насіння цинії, якщо вони не оброблені препаратами проти хвороб та шкідників, приблизно на 12-24 години допоможе скоротити час проростання.

По-третє, не заглиблюйте насіння — їм потрібне світло. Оскільки розсада цинії, як уже говорилося, росте активно, краще взяти не надто поживний стартовий ґрунт, що корисно, оскільки не дає розсаді стати довгоногою та слабкою. Крім того, стартові ґрунтосуміші легкі та пористі.

Однак, у разі торф'яного горщика, добре працює такий варіант. Нижня половина контейнера заповнюється звичайною ґрунтовою сумішшю, а решта — стартовою, куди буде вміщено насіння.

Просочіть ґрунт суміш водою, дайте стекти, наповніть горщики або лотки, пару разів стукніть ними по столу, щоб ґрунт осел і не утворилися повітряні кишені.

Помістіть по два насіння в горщик або на комірку. Трохи вдавіть пальцем у ґрунт, щоб забезпечити гарний контакт насіння із субстратом, та зробіть нижній полив. Помістіть ємності в піддон, налийте туди трохи води кімнатної температури і залиште приблизно на 30-40 хвилин.

Далі встановіть пластиковий купол і поставте горщики там, де багато світла і тепла, не нижче 21 градуса. Тримайте субстрат зволоженим і чекайте на появу сходів приблизно через 7-10 днів. Після цього купол знімають.

Якщо два тижні минуло, а сходи не з'явилися, спробуйте за рахунок нагрівального килимка довести температуру ґрунтосуміші до 29 градусів — зазвичай такий прогрів дає результати через 5 днів. Потім поверніть температуру ґрунту до 21 градуса.

Щодня перевіряйте розсаду, щоб ґрунт не пересихав до появи першого справжнього листя — це ті, що виростають після сім'ядольного листя. На цьому етапі полив можна скоротити до просихання верхнього шару приблизно раз на два дні. Заливати вже небезпечно, щоб уникнути розвитку цвілі. Перед перенесенням у сад проведіть поступове гартування розсади, «вигулюючи» біля відкритого вікна.

Розсада цинії заввишки 30 см вже потребує прищипки. Коли на кожному стеблі з'являться принаймні три набори листя, відріжте 10 см від верхівки, трохи вище за з'єднання листя, чистим гострим секатором. Цинія почне розгалужуватися і випустить кілька стебел і бічних пагонів знизу, де було зроблено зріз.

Джерело