Чому запах немовляти викликає у мами такі приємні почуття

Напевне, усім або майже усім подобається запах немовляти. Але чи можна сказати, що цей запах існує просто тому, що діти — це діти? Або в аромату є якийсь механізм? Можливо, однією з рідкісних думок, з якою погодиться усе людство, буде така: маленькі дітки — істоти, які чудово пахнуть, інформує Ukr.Media.

Що криється в ароматі?

Що є основною причиною цього запаху? Чому і як діти виділяють цей запах? Насправді відповідь кумедна. Багато людей не розуміють цей феномен і не вірять у нього, але все ж таки запах немовляти має наукове підтвердження. Коли його вдихають, у жіночому мозку (в основному, але і у чоловіків теж) починається процес вироблення спеціального гормону, який називається дофамін. Він викликає почуття задоволення. Будь-яка мама може розповісти про те, як пахнуть або пахли у дитинстві її дітки. І жінки впевнені, що це краще, ніж усі парфуми світу.

За висновками дослідження, що провів Йоханнесем Фраснеллі в Університеті Квебеку у Канаді, причина такого приємного запаху дітей полягає в тому, щоб викликати приємні емоції у батьків.

З усіх відомих у світі істот дитина є наймогутнішою (адже навіть будучи зовсім крихіткою, вона здатна підкорити серця усіх рідних), найбеззахиснішою і потребує піклування. Тому турбота батьків про дитину є неодмінною умовою виживання.

Але не так просто піклуватися про дитину. Це постійне годування, боротьба з газиками і висипом, зміна підгузків, захист від захворювань, що виникають, і так далі.

Часто до цього додається післяпологова депресія мами, викликана раптовими змінами гормонів у організмі відразу після пологів. Як варіант — потреби дітей у захисті і догляді починають піддаватися ризику. У цю мить у результаті еволюційного процесу виникає невинний, небесний запах немовлят. Новонароджені викликають сильне почуття жалю та ніжності, особливо це стосується їх батьків.

Постійна турбота

Попри те, що у догляді за дитиною є свої труднощі, батьки, забуваючи про втому, доглядають за своїм малюком. Поки ще не з'ясовано повністю, яким чином немовлята "випускають" цей чудовий аромат, але є кілька теорій.

По-перше, так пахне піт малюків, і усе це завдяки годуванню діточок. Адже малюки харчуються лише грудним молоком і водою, отже, жодна інша їжа до їх організму не потрапляє.

Інша теорія полягає в тому, що природна рідина, у якій дитина перебуває в утробі матері, пахне так. Діти можуть мати такий запах кілька місяців після народження.

Джерело