Чому у деяких людей вдома постійний хаос і безлад

Іноді ми витрачаємо всі вихідні, щоб навести порядок, а речі і предмети дуже швидко розповзаються по дому, і доводиться починати спочатку. Хтось взагалі опустив руки і живе в безладді, інформує Ukr.Media.

Але насправді чистий, затишний і організований будинок – це цілком реально. Однак перш ніж ви почнете приручати безлад, потрібно розібратися з його причинами.

Причини неорганізованості і захаращеності в будинку можна розділити на внутрішні (психологічні) і зовнішні. До зовнішніх відносяться проблеми з кількістю та якістю речей, місцями їх зберігання і звичками ваших домочадців.

Велика кількість непотрібних речей

Наявність великої кількості речей вимагає багато сил і часу на прибирання. Зараз в магазинах дуже багато привабливих товарів, і здається, що нам потрібно все. Але дуже часто чергова куплена річ лежить без діла, і ми нею зовсім не користуємося. Цей предмет може бути дуже дорогим і корисним, але не для вас.

Наприклад, ви купили пароварку, адже мрієте більш правильно харчуватися і схуднути. Але вона вже рік припадає пилом на полиці і займає зовсім не зайве місце на кухні. А для тих речей, які вам дійсно потрібні прямо зараз, бракує місця. Пам'ятайте: неможливо навести порядок в приміщенні, де є зайві речі.

Що робити? Визначтеся, що вам дорожче: затишний будинок з вільним місцем і відчуттям простору – або захаращена кімната, у якій ви зберігаєте непотрібні речі, думаючи: «А раптом знадобиться?»

Багато потрібних речей, але мало місця для їх зберігання

Неможливо вмістити в шафу більше речей, ніж туди може поміститися. Перевантажені поверхні створюють відчуття безладу. Можливо, серед ваших «потрібних» речей є й зайві? Уявіть, що ви переїжджаєте в іншу країну. Що ви візьмете з собою, а що залишите?

Вам не подобається будинок або обстановка в ньому

Як часто ми мріємо переїхати в більш простору квартиру, купити новий кухонний гарнітур або зробити замість комори гардеробну. А поки ми живемо в орендованому житлі або в малогабаритній квартирі, нам здається, що немає сенсу тут щось міняти.

Але пам'ятайте: ніхто не знає, скільки вам доведеться жити в цій квартирі, – місяць або один рік. Так, ми не завжди можемо чи хочемо пофарбувати тут стіни в інший колір, але нам цілком під силу повісити на стіну фотографії і картини, щоб створити затишок і домашню атмосферу. Ми також можемо прямо зараз позбутися від мотлоху – тоді доведеться менше речей перевозити в іншу квартиру.

І найважливіше – цілком можливо використовувати ваше тимчасове житло як тренувальний майданчик для освоєння навичок правильної організації простору. Якщо ви вже тут зможете навести і підтримувати порядок, то потім продовжувати робити це в новому будинку буде простіше простого. І навпаки, якщо ви звикли до безладу тут, то він швидко з'явиться і на новій квартирі.

Відсутність системи і неправильна організація простору

Коли ми прибираємо, то найчастіше просто закидаємо речі у перші-ліпші шафи і полиці. При такому розкладі ми навіть не підозрюємо, що у нас зберігається на цих полицях.

Щоб у домі був порядок, і його було легко підтримувати, потрібна система. Ось деякі правила, які допоможуть вам створити і підтримувати порядк:

  • Зберігаємо предмети однієї категорії в одному місці. Тільки так ви зможете зрозуміти, скільки насправді у вас жіночих речей або дитячих іграшок.
  • Зберігаємо там, де використовуємо. Наприклад, якщо ви робите макіяж в кімнаті поруч з дзеркалом, то і зберігати косметику варто поруч в комоді.
  • Часто використовувані нами предмети зберігаємо так, щоб їх можна було не тільки легко дістати, а так само просто і зручно повернути на місце. Несезонні вироби і ті, які рідко використовуються, зберігаємо на верхніх полицях.

Речі не повертаються після використання на свої місця

Дуже складно покласти предмет на місце, якщо цього місця немає. Тоді прибирання перетворюється у перекладання і запихання предметів «куди-небудь». І навпаки, коли у кожної речі є своє чітке місце, покласти її туди після використання буде легко і приємно.

Дуже важливо, щоб місце зберігання було доступним та відомим всім членам сім'ї, хто користується це річчю.

Внутрішні причини вашого безладу

Часом буває так, що навіть в ідеально організованому будинку виникає бардак. Ще частіше трапляється, що люди розуміють, що і як треба зробити, але у них не доходять руки. Справа в тому, що у безладу можуть бути не тільки зовнішні, але і внутрішні причини.

Відсутність мотивації

Іноді нам не хочеться братися за справу, тому що ми всередині себе не до кінця розуміємо, навіщо нам взагалі потрібно цим займатися. Але ті, хто подружився з порядком, знають, як він економить сили і час. Ось кілька вагомих причин для підтримання порядку, які дадуть вам мотивацію.

  • В організованому будинку простіше і швидше робити прибирання.
  • Ви не будете кожен день витрачати свій час на довгі пошуки потрібного предмета.
  • Коли навколо порядок, простіше сконцентруватися на справах і не відволікатися.
  • «Візуальний шум» не тисне, і в такій кімнаті у вас буде гарний настрій і легкі думки.

Лінь

Лінь – це навіть не причина, а скоріше симптом. За ним може критися дуже багато всього: страх, травми дитинства, втома. Фізична і моральна втома – одна з найпоширеніших проблем сучасних господинь. Сходити на роботу, приготувати вечерю, позайматися з дітьми, зводити їх на гурток, приділити увагу чоловіку та іншим членам сім'ї, не забути про догляд за собою і улюблене хобі – ось лише частина списку щоденних справ. У такому ритмі дуже допоможе правильна організація в будинку, а також залучення робочих рук – чоловіка і дітей.

Перфекціонізм

«Якщо у мене не вийде зробити як на картинці, навіщо тоді взагалі робити щось?» – так мислять перфекціоністи. Ми ставимо для себе недосяжні цілі, потім лаємо себе, і врешті-решт у нас опускаються руки. Як же бути?

Складайте для себе список справ і відзначайте обов'язкові і важливі завдання (план-мінімум). Коли виконаєте його, похваліть себе. Потім при бажанні виберіть щось необов'язкове зі списку, зробіть це, і тоді ви будете почувати себе героєм!

Подумайте, які з перерахованих причин безладу в будинку належать саме до вас і ваших домочадців, а також, що ви можете зробити вже сьогодні. Якщо вам складно вирішити проблему безладу в поодинці, можна звернутися за допомогою до фахівця-організатора простору. Ви здивуєтеся, як мало часу буде займати прибирання, якщо ви позбудетеся від зайвих речей, заведете зручну систему зберігання і розберетеся з питанням мотивації!

Джерело