Чим підгодувати полуницю під час цвітіння і плодоношення

Виявляється, полуницю мало просто посадити, її ще потрібно періодично підгодовувати, щоб краще плодоносила, інформує Ukr.Media.

У цій статті розповімо, чим підгодовувати полуницю під час цвітіння і плодоношення, щоб зібрати величезний врожай.

Прикореневе добриво

Щоб результат вийшов більш ефективним, важливо знати, скільки років минуло з дня посадки полуниці: на перший рік їй не дають ніякої підгодівлі, бо під час посадки землю удобрюють.

На другий рік дають мінеральну та органічну підгодівлю, на третій — тільки мінеральну. Ще через рік знову дають мінеральну та органічну. Так і чергують кожен рік, поки не приходить час змінити стару культуру на нову.

Перше добриво, що містить азот, вносять одразу після того, як остаточно розтанув сніг, але перші листочки ще не розпустилися. До цього потрібно з грядки обрізати торішні кущики.

Народні азотовмісні рецепти:

  • Одну частину курячого посліду розбавити 10 літрами простої рідини, витримати протягом 4 днів. Для одного кущика цілком вистачить 500 мл розчину.
  • В десятилітровому відрі рідини розбавити 2 столові ложки коров'яку і 1 столову ложку сульфату амонію. Вносити по одному літру під кожну культуру.

Ефективніше буде, якщо одночасно з прикореневим буде ще і позакореневе підживлення.

Весняна підгодівля

Щоб корисні речовини швидко не випарувалися, їх вносять або рано вранці, або пізно ввечері. Якщо погода похмура, то процедуру можна проводити вдень. Спочатку рослину рясно поливають, потім додають добриво. Позакореневе добриво завжди починається з обприскування.

Навесні рослина потребує борної кислоти, тому в 10 літровій рідині змішують 1 чайну ложку борної кислоти і 30 крапель йоду, потім туди сиплють 1 склянку деревної золи. Все це добре перемішують і одноразово поливають кущики. Це потрібно робити ще до появи перших квіточок.

Підживлення під час цвітіння

Найкраща плодова рослина засвоює добрива у період квітнення, це відбувається приблизно в травні-червні. У цей період культурі не вистачає калію, тому він повинен входити в склад добрива. Доведено, що ягоди, які своєчасно отримали калій, виростають дуже красивими, великими, солодкими і соковитими на смак, можуть довше зберігатися.

Про нестачу калію кажуть бурі кінчики листочків. Тому, щоб врятувати майбутній урожай, потрібно відразу ж внести добриво на основі калію, зроблене з будь-якого рецепту:

  • Розчин коров'яку.
  • Розчин сірчанокислого цинку (0,02%).
  • В 10-літрове відро води влити 1 чайну ложку селітри калієвої.

Народні рецепти:

Не всі садівники довіряють хімічним препаратам, бо деякі з них далеко не нешкідливі. На щастя, багато народних рецептів здатні повністю замінити хімічні.

Зола

Головне, запам'ятати, що для виготовлення майбутнього добрива у жодному разі не можна спалювати побутове сміття. Спалюють тільки деревину, непотрібну виноградну лозу, торішнє картоплиння, хвойні гілочки. Потім цю золу посипають навколо кожного кущика або в яму під час садіння молодої культури.

А можна і зробити розчин, розбавивши в десятилітровому відрі рідини один літр золи. Якщо листочки захворіли, то їх досить зверху присипати золою, яка допоможе їй одужати.

Йод

Таким дешевим засобом, як йод, знезаражують не лише рани, але і рослини, попутно удобрюючи ґрунт. Тільки треба стежити, щоб дозування було не дуже великим, а то замість лікування рослини отримують опік. Цим розчином зазвичай обприскують ягідну культуру.

В 10 л води розчиняють 10 крапель йоду, потім обприскують культуру до того, як розпустилися перші квіточки. Потім цю процедуру за все літо проробляють тричі з інтервалом у десять днів.

Хлібні кірки

Мало хто любить хлібні кірки вчорашнього житнього хліба. Тому їх можна відкласти в окремий мішок, щоб потім з них зробити відмінне добриво. Кірки, зібрані з хліба замочують в одному літрі теплої води протягом тижня.

Після чого додатково розбавляють 10 л рідини і поливають кожен кущик. І неважливо, цвіте або плодоносить на цей час культура.

Борна кислота

Під час цвітіння полуниці потрібен не лише калій, але і борна кислота, яка покращує зав'язування бутонів. У 10 л води насипати по 2 грами марганцівки і борної кислоти, потім 1 літр золи.

Цим розчином поливають всю грядку одноразово після того, як її полили звичайним способом.

Дріжджі

Дріжджі допомагають рослинам рідше хворіти і краще рости. У 500 мл теплої води замочують 200 гр свіжих дріжджів. Через 20 хвилин у цю суміш вливають у 9 літрів рідини і рясно поливають кожен кущик.

Якщо свіжих дріжджів у продажу немає, то їх можна замінити сухими дріжджами. В такому разі рецепт трохи інший: в 10 л води розчиняють пакетик дріжджів, насипають 2 столові ложки цукру і настоюють при кімнатній температурі протягом двох годин. Після чого їм поливають грядки.

Кисле молоко

Якщо в холодильнику виявилося забуте скисле молоко або перебродив кефір, не поспішайте викидати, з них можна зробити відмінну підгодівлю, бо вони містять калій, фосфор, сірку і покращують кислотність землі.

Для цього молочний продукт розбавляють водою у подвійному розмірі. Потім його ллють не ближче ніж в 10 сантиметрах від кущика. Їм можна обприскувати листя.

Коров'ячий гній

У стандартне відро всипають 2,5 кг коров'ячого гною, заповнюють його до країв простою рідиною і залишають на добу. Після чого палицею гарненько перемішують. Потім їм поливають грядки, намагаючись, щоб він не потрапив на прикореневу шийку рослини.

Курячий послід

Їм удобрюють лише один раз в один-два роки, не більше. І тільки з настанням весни. Курячий послід насичує землю неймовірною кількістю корисних мікроелементів. Спочатку роблять більш сильний розчин у пропорції 1:2 з водою, потім 1 літр цього розчину розбавляють відром води. І грядки поливають їм навколо ягідних кущів.

Сечовина

Потрібно запам'ятати, що полуниця може загинути від хлору, тому важливо читати склад будь-якого добрива.

В холодних регіонах, де погода нестійка, досвідчені садівники рекомендують у квітні в ґрунт вносити підживлення з сечовиною, яка під час заморозків допоможе культурі отримувати азот.

У десятилітрове відро води вливають одну столову ложку сечовини, після чого їм поять рослини.

Підживлення під час плодоношення

Найкращим добривом в цей період вважається розчин коров'яку з водою (1:14). Його настоюють протягом трьох днів в щільно закритій тарі, потім під один кущик вливають один літр розчину.

Видалення непотрібних вусів

Для підвищення врожайності потрібно відрізати зайві вуса, оскільки існують ті сорти полуниці, у яких вони ростуть дуже швидко і забирають майже всі корисні мінеральні речовини.

З перших вусів можна отримати посадковий матеріал. Щоб вони краще вкоренилися, їх просто злегка присипають землею. А в кінці серпня їх відрізають від материнського куща і пересаджують на постійне місце, або залишають там, де вони вкоренилися.

Потрібно запам'ятати, що вуса саме відрізають гострими ножицями, а не обривають руками, бо так можна пошкодити коріння. Спочатку чекають, поки вуса не відростуть хоча б на 10 сантиметрів.

Дану обробку проводять в прохолодну і суху погоду, у спеку і під сонячними променями про цю процедуру краще забути. Якщо вуса обрізати в сиру погоду, то підвищується ризик зараження будь-яким грибковим захворюванням.

Полив під час цвітіння

Під час цвітіння полуниці потрібно не лише більше підгодівлі, але і регулярний полив, щоб плоди змогли вчасно сформуватися і налитися. Головне, не перелити, оскільки плоди можуть згнити. Якщо погода похмура, то досить поливати раз на тиждень, а якщо дощова, то про полив краще забути.

А ось у спеку рекомендується поливати кожні три дні. Рідина для поливу повинна бути приблизно такої ж температури, як і земля на грядці. Небажано поливати дуже теплою або дуже холодною водою, оскільки зелень може захворіти. Ідеальний спосіб поливу — під корінь.

Запилення

Не завжди буває, що грядку з плодовими рослинами відвідують комахи-запилювачі. Іноді з-за поганої погоди вони і зовсім не відвідують квіточки, а значить, плоди не зможуть вирости. Тому в цьому випадку вдаємося до ручного запилення. Беремо будь-який чистий пензлик або губку, по черзі торкаємося їм кожної квіточки.

Таким способом ми допомагаємо пилку поширюватися. Якщо грядки величезні, то можна скористатися ручним вентилятором, який просто рознесе пилок по всій грядці.

Щоб допомогти залучити комах-запилювачів, які чомусь пролітають повз, в одному літрі теплої рідини розчиняють одну столову ложку меду. Потім цим розчином обприскують листочки культури. Після цього комахи обов'язково прилетять на запах.

Якщо правильно дотримуватися всі перераховані вище правила, то в середині літа зберете величезний урожай солодкої і соковитої полуниці.

Джерело