Герань користується заслуженою популярністю у любителів кімнатних рослин: вона дуже гарна і має корисні властивості, тому її часто називають домашнім лікарем. Але цій рослині, хоч вона й невибаглива, потрібно забезпечити правильний догляд, інакше знайдеться цілих сім причин для пожовтіння листя, інформує Ukr.Media.
Вертицильозе в'янення
Захворювання досить поширене серед пеларгоній. Спочатку жовтіють окремі ділянки нижнього листя, потім листя стає повністю жовтим і в'яне, але при цьому воно продовжує висіти на стеблі, а хвороба переходить вище і вражає усю квітку.
Таку проблему викликають грибки, які з'являються за надмірного поливу, підвищеної вологості повітря та утримання герані протягом тривалого часу в одному й тому ж ґрунті. Захворювання також може передаватися через пошкоджені під час посадки живці.
Постраждалу рослину рекомендується знищити разом з горщиком, а квіти, які знаходилися поряд з нею, обробити "Гамаїром" або "Алірином-Б". Якщо ж ви не хочете розлучатися з улюбленою квіткою, то її потрібно ізолювати від інших кімнатних рослин і видалити усі пошкоджені ділянки по черзі. Інструмент при цьому потрібно регулярно дезінфікувати. Потім полив необхідно відрегулювати таким чином, щоб ґрунт у горщику не пересихав, але і не був надто вологим.
Тісний горщик
Герань ― досить велика рослина, її коріння займає багато місця. Якщо горщик для неї занадто малий, то корінню стає тісно, воно припиняє повноцінно розвиватися. Листя починає жовтіти, квітка нерідко гине.
Щоб уникнути цього, необхідно пересадити герань у більш просторий горщик, і проблема зникне самостійно. Рослина знову стане зеленою і радуватиме вас пишним квітненням.
Відсутність дренажу
Щоб герань регулярно квітнула, а її листя не жовтіло, необхідно правильно підібрати ґрунт, а на дні горщика обов'язково повинен бути дренаж. Це можуть бути цегляні крихти, уламки керамічного посуду, галька, гравій та інші натуральні матеріали. Можна купити у магазині спеціально призначені для цього гранули керамзиту, також допускається заміна кам'яного дренажу на пінопласт.
На дні горщика має бути дренажний отвір, щоб зайва вода після поливу могла вільно витікати. Так герань зможе сама поглинати необхідну кількість вологи.
Рідкісний полив
Під час поливу пеларгонії необхідно дотримуватися певних правил. Наприклад, не можна давати ґрунту пересихати до утворення кірки. Недолік вологи негативно впливає на рослину ― листя починає жовтіти.
Поливати герань слід, коли земля у горщику починає трохи підсихати, а після поливу обов'язково потрібно зливати зайву воду з піддона.
Надлишок азоту у ґрунті
Проблема зазвичай виникає влітку. Рослина починає жовтіти та поступово гине повністю. Щоб уникнути цього, необхідно використовувати калійно-фосфорні добрива. Вони нормалізують вміст азоту у ґрунті та позитивно впливають на квітучу пеларгонію.
Однак щоб не нашкодити рослині, потрібно чітко дотримуватися зазначеного на упаковуванні дозування. Не рекомендується користуватися такими добривами взимку.
Перезволоження ґрунту
Герань болісно реагує на неправильний полив. Якщо рослина пожовкла, і на ній почали з'являтися мошки, то це означає, що ґрунт перезволожений. У цьому разі необхідно почати поливати квітку рідше, а проти мошок використовувати препарат Базудин Грім-2.
Якщо вчасно не помітити цю проблему, то вона неминуче призведе до загнивання усієї кореневої системи рослини і її швидкої загибелі.
Неправильний догляд взимку
Не можна тримати герань на протязі, необхідно підібрати для неї максимально захищене місце. Взимку пеларгонія особливо болісно реагує на перезволоження ґрунту. Температура у приміщенні, де зростає квітка, також повинна бути комфортною: влітку ― 22-27 градусів, взимку ― 10-12 градусів. А ще герань не повинна стояти поряд з опалювальними приладами, оскільки сухе повітря, що виходить від них, висушує бутони та листя.
Як бачите, впоратися з пожовтінням листя у кімнатної пеларгонії нескладно, хоча причин у цієї проблеми може бути багато. Досвідчені квітникарі рідко втрачають герань через хвороби або відмовляються від неї через складнощі утримання, адже це дуже витривала і не надто вимоглива рослина.
Залиште відповідь