9 кімнатних рослин для новачків і тих, хто знищує все, до чого торкається

Ви початківець квітникар, чи у вас немає часу доглядати за рослинами, але озеленити будинок дуже хочеться? Тоді зверніть увагу на ці 9 рослин. Вони невибагливі і будуть радувати вас своїм цвітінням навіть у спартанських умовах, інформує Ukr.Media.

Сансевієриії можуть тижнями обходитися без вологи і не потребують в прямому сонячному світлі, що робить їх ідеальною рослиною для тих, хто завжди забуває про полив.

Існує понад 70 видів цієї рослини, але найбільш поширеними є Sansevieria trifasciata (на фото вище) і S. zeylanica.

Як доглядати: дочекайтеся, поки ґрунт повністю висохне, перш ніж поливати, і не турбуйтеся про те, щоб знайти вікно з тоннами сонця — їм не потрібно багато світла, щоб рости.

Хлорофітум чубатий може виживати в різних умовах освітлення (хоч він і віддає перевагу прямому сонцю) і зростати в більшості умов — тому у безвідповідального квітникаря виживе точно.

Хлорофітуми відмінно підходять для початківців квітникарів. Вони можуть рости в затінених місцях і не потребують дуже строгого графіку поливу.

Як доглядати: для досягнення найкращих результатів його ідеально розміщувати під прямими сонячними променями (хоча вони також виживуть і при частковому освітленні). Влітку регулярно поливайте, але взимку полив зменшуйте і стежте за тим, щоб вони не піддавалися впливу холодних протягів (так що не ставте прямо перед кондиціонером.)

Епіпремнум золотистий (або плющ диявола) важко загубити, тому що він дійсно любить сухий ґрунт.

Цій рослині не потрібні тонни світла! Вона відмінно підходить для підвішування в горщиках, і її не потрібно обрізати — вона буде рости і рости… і рости.

Як доглядати: поливайте тільки коли листя виглядають обвислими, а ґрунт — висушений до кінця. Якщо між поливами ґрунт ще волога, можуть загнити коріння. Якщо після поливу листя постійно виглядають понурими, рослину, ймовірно, слід пересадити, бо коріння занадто великі для його нинішнього горщика.

Алое володіють дивовижними лікувальними властивостями і про них дуже легко дбати.

На відміну від вищеперелічених, алое потрібні правильні умови для процвітання.

Як доглядати: при посадці підбирайте суміш для кактуса. Рослини алое мають потребу у великій кількості світла, тому переконайтеся, що вони знаходяться близько до вікна, де багато сонця. Вони погано себе почувають в стоячій воді, тому вкрай важливо, щоб горщик мав дренаж.

Заміокулькас (zamioculcas zamiifolia) практично не вбити, бо може виживати в різних середовищах. Якщо ви дійсно квітковий вандал, ця рослина для вас.

Ці красиві рослини мають восковий блиск, тому виглядають чудово, і не вимагають до себе уваги.

Як доглядати: знайдіть для рослини місце, вільне від прямих сонячних променів. Вони також будуть зростати при слабкому освітленні, що робить їх відмінними для офісних приміщень або кімнат без вікон. Якщо листя починають жовтіти, ви, ймовірно, ллєте забагато води. Поливайте, коли ґрунт повністю висох.

Філодендрони потребують трохи більше уваги, але вони є відмінною стартовою рослиною, тому що вони можуть навчити вас основним навичкам вирощування рослин

Листя цієї рослини точно скажуть вам, що їй потрібно. У будь-якому випадку, оскільки цей вид вимагає більшого догляду, ніж інші, це хороша відправна точка, якщо ви дійсно хочете дізнатися про догляд за рослинами.

Як доглядати: тримайте рослину в непрямому світлі і стежте за тим, щоб сонячні промені не потрапили на листи (вони стануть жовтими, якщо піддадуться впливу дуже великої кількості світла). Ви будете знати, коли його потрібно поливати, коли перші пару сантиметрів ґрунту стануть сухими, просто використовуйте свій палець, щоб виміряти сухість.

Якщо листя виглядають обвислими, вони отримують забагато або занадто мало води. Навесні і влітку поливайте рідким добривом щомісяця і кожні шість-вісім тижнів восени і взимку.

Бокарнея відігнута буде терпіти вашу зневагу і навіть віддасть перевагу, якщо ви залишите її в спокої, так що вона підійде вам, якщо ви з самого початку знаєте, що ви жахливий квітникар.

Кумедний факт: це насправді не пальма і не дерево, як можна було б подумати! Бокарнея походить з родини агави, тому технічно вважаються сукулентом.

Як доглядати: Долоні хвостика процвітають при яскравому світлі, але можуть вижити, якщо половина їх часу проведена при слабкому освітленні. Таким чином, влітку вони будуть щасливі на вулиці і будуть в порядку, як тільки їх повернуть в будинок взимку. Поливайте, як тільки ґрунт повністю висохне, і удобрюйте два-три рази на рік.

Пеперомія — це легка у догляді рослина, яка добре адаптується до навколишнього середовища і є відмінним компаньйоном для настільних комп'ютерів.

Існує понад 1000 видів пеперомії, але є кілька загальних типів, що зустрічаються в домашніх господарствах: Peperomia caperata і p. argyreia (на фото вище).

Як доглядати: садити в суміш ґрунту і гравію (або перлітного ґрунту). Це дозволить кисню проникати в корені і підтримувати правильну циркуляцію повітря, що є ключем до виживання рослини. Вона буде зростати навіть при флуоресцентному освітленні, що робить її ідеальною офісною рослиною). Дайте ґрунту гарненько висохнути між поливами.

Фіттонія насправді любить вологу, тому, якщо ви надмірно поливаєте, то добре поладите з цією красунею.

Ці милі кімнатні рослини відомі своїми червоними прожилками, і ви можете знайти їх в різних кольорах, таких як рожевий, білий і зелений.

Як доглядати: Ці рослини люблять рости на торф'яному ґрунті, який ідеально підходить для збереження вологи, але не стає супер сирим. Використовуйте горщик, який може дренувати, щоб запобігти гниттю коренів. Зачекайте, поки ґрунт не висохне, перш ніж поливати, і обприскуйте листя, тому що вони люблять вологість.

Прикрасьте свій будинок цими невибагливими рослинами, і вам не доведеться занадто клопотати про них! А які витривалі види знаєте ви?

Джерело