7 важливих порад щодо вирощування троянд в горщику

Троянда — королева квітів. Вона робить кожен сад більш красивим і чарівним. Однак, якщо у вас немає двору, де можливо влаштувати розарій, ви завжди можете вирощувати троянди в горщику або у відповідному контейнері. Наступні 7 порад щодо вирощування троянд в горщику вам у цьому допоможуть.

Виберіть правильний горщик

Насправді, якщо ви вирішили вирощувати троянди в горщику, слід почати з вибору правильного контейнера для посадки. Чим більше горщик, тим краще, тому що квіти цього типу мають розвинену кореневу систему, якій потрібен додатковий простір для зростання, інформує Ukr.Media.

Крім того, у великих горщиках довго зберігається вологість ґрунту — це буде великим плюсом. Має значення і забарвлення: краще садити троянди у світлий контейнер. Він не буде притягувати до себе забагато сонця, що захистить ґрунт від швидкого пересихання. Кожні три роки пересаджуйте троянди в ємність більшого розміру.

Підберіть відповідний сорт

Не всі троянди підходять для вирощування в горщиках. Не рекомендується вирощувати таким чином виткі троянди або сорти з великими квітами, тому що в обмеженій кількості ґрунту їх складно прогодувати. Шукайте міні-сорти або робіть ставки на кущові троянди. В принципі, при величезному бажанні в об'ємних контейнерах вирощують і плетисті троянди, але в такому випадку потрібно бути готовим до клопіткого догляду.

Забезпечте хороший дренаж

Щоб ваша троянда не захворіла, треба дати їй хороший дренаж. Переконайтеся, що в горщику досить отворів, і що вода зливається, інакше коріння почнуть підгнивати.

Пам'ятайте, що троянди потрібно регулярно поливати. У найспекотніші тижні це іноді доводиться робити щодня. Поливайте, коли побачите, що верхній шар ґрунту сухий, а під ним ґрунт злегка вологий. Полив проводьте вранці. При цьому стежте, щоб не намочити багато листя, тому що троянди можуть заразитися грибками або захворіти.

Не забувайте про підгодівлі

Трояндам потрібен багатий, живильний ґрунт. Тільки тоді вони будуть здоровими і квітучими. Посадіть квіти в родючу ґрунтову суміш, з додаванням компосту для природного харчування. Кожен місяць окремо додавайте спеціальне добриво для троянд, але до кінця літа припиніть підгодівлю, якщо хочете, щоб квітка зимувала на відкритому повітрі.

Подаруйте трояндам сонце

Троянди — це світлолюбні квіти, тому їм потрібно забезпечити щонайменше 5-6 годин постійного сонячного світла. Якщо є можливість перенести горщик на зимівлю в приміщення, поставте його на південне або західне вікно.

Регулярно робіть прибирання

Троянди не будуть цвісти або не проживуть довго, якщо не очищати їх від засохлих квітів і мертвого листя. Крім того, у багаторічних сортів потрібно кожної весни обрізати пошкоджені гілки, сухі стебла.

Бережіть троянди від вітру

При виборі місця для розміщення горщика з трояндами, крім сонячного світла, слід також мати на увазі вітер і протяги. Троянди люблять тихі, безвітряні місця, тому що в противному випадку вони легко травмуються і хворіють. Також протяги швидше висушують ґрунт в горщиках, з-за чого троянди частіше доведеться поливати.

Джерело