7 порад щодо догляду за букетом квітів, щоб він довше залишався гарним

Отримати букет у подарунок завжди приємно. І дуже шкода, якщо він швидко втрачає свій вигляд і в'яне. Є декілька хитрощів для того, щоб продовжити його квітнення і зберегти аромат, інформує Ukr.Media.

Правильно підбираємо вазу для букета

Вибір правильної ємності — запорука тривалого збереження декоративних властивостей букета. Для того щоб квітам було достатньо рідини, ваза має бути досить великою і широкою. Вона не повинна стискати стебла.

Бажано ставити їх у керамічну або скляну вазу. У разі вибору останньої, квіти ставлять у таке місце, де на них не потраплятимуть прямі сонячні промені, що запобігатиме загниванню. Воно згубно впливає на квіти.

Запорукою тривалої свіжості букета є чистий посуд. Обов'язково ставте його лише у ретельно вимиту вазу.

Підрізаємо стебла

Щоб рослини довше залишалися свіжими, під час кожної заміни води рекомендується оновлювати зріз стебла. Адже через нього квіти вбирають вологу та отримують корисні речовини.

Робити це потрібно канцелярським або іншим дуже гострим ножем. Стебло зрізають навскіс для збільшення площі вбирання води.

Створюємо сприятливу обстановку

Не варто ставити букет у приміщенні, де дуже висока температура повітря. Це прискорить його в'янення. Сприятлива температура — 18-19 градусів.

Виберіть місце, де квітам не буде занадто спекотно, подалі від сонця та опалювальних приладів. Також слід берегти їх від протягу. Краще поставити букет у затишний куточок, де він буде захищений від впливу навколишніх чинників, у тому числі тютюнового диму.

Не варто ставити квіти поблизу стиглих фруктів. Етилен, що виділяється фруктами, прискорює їх життєвий цикл і призводить до швидкого в'янення.

Виносимо на ніч у прохолодне місце

Щоб продовжити термін життя букета, корисно на ніч ставити його у прохолодне місце. Не дарма флористи зберігають квіти у кімнатах-холодильниках. За низької температури життєві процеси у рослинах уповільнюються, що допомагає довше зберігати їх у свіжому стані.

Підживлюємо квіти

Зрізані квіти теж можна підживлювати, якщо хочеться, щоб вони простояли довше. Добре зарекомендували себе такі способи:

"Кризал"

Це ефективний засіб для підживлення квітів. У асортименті представлені підживлення для різних їх видів і універсальна суміш.

Цукор

Додайте у вазу близько трьох столових ложок цукру і розчиніть його у воді. Стебла повинні бути зануреними у неї не менше, ніж на 8-10 сантиметрів. Дуже дієвий спосіб, попри те, що він простий.

Горілка

Завдяки знезаражувальним властивостям напій запобігає розвитку бактерій. Досить додавати невелику кількість горілки під час кожної заміни води.

Аспірин

Це засіб, який добре зарекомендував себе протягом багатьох років. Для збільшення терміну життя букета потрібно розчинити у воді одну подрібнену таблетку.

Міняємо воду два рази на день

Якщо вода довго стоїть у вазі, вона закисає. Це погано відбивається на стані та зовнішньому вигляді квітів. Щоб вони довше залишалися свіжими, потрібно частіше міняти воду на свіжу. Ідеально — двічі на день.

Стежимо, щоб листя не знаходилось у воді

Листя, опущене у воду, незабаром починає загнивати, вода забруднюється, що згубно діє на рослини. Щоб уникнути цього, потрібно просто видалити листя із стебел, перед тим як поставити квіти у вазу. Така маленька хитрість продовжить їм життя.

Тепер ви знаєте кілька секретів щодо догляду за зрізаними квітами. Застосовуючи їх, букет може залишатися гарним і свіжим навіть декілька тижнів. Адже він не лише прикрашає інтер'єр, але і піднімає настрій.

Джерело