6 правил, яких треба дотримуватися, вирощуючи пальму вдома

Пальми — найкращі декоративно-листяні культури для вирощування за кімнатних умов. Проте краса вимагає належної уваги та догляду. Для цього важливо знати основні принципи утримання цих екзотичних красунь, інформує Ukr.Media.

Не ставте горщик на холодну поверхню

Залежно від регіону походження різні види пальм вимагають різних температурних умов. Проте усі вони мають вкрай чутливу кореневу систему, яка боїться переохолодження.

Горщики з пальмами, особливо керамічні, не можна ставити на холодне підвіконня або підлогу з плитки. Їх краще ставити в інший горщик більшого об'єму або дерев'яну діжку, а порожнечі між стінками заповнити керамзитом. Він відмінно утеплить ґрунт у горщику і допоможе відвести зайву вологу після поливу.

Вибирайте освітлену кімнату

Найчастіше пальмами намагаються прикрасити порожні темні кути приміщення. Однак тіньолюбних рослин не існує, трапляються лише тіньовитривалі. Пальма вимагає рівномірного природного освітлення з усіх чотирьох сторін. Але не усі види цієї рослини нормально переносять пряме сонячне світло.

Ідеальне розташування рослини буде таким: південна сонячна сторона, відстань від вікна від 0,5 до 1 метра, горщик слід розташувати на підлозі, щоб крона пальми знаходилася трохи вище за рівень підвіконня. Щоб забезпечити їй комфортне розсіяне світло, пальму необхідно пересунути до бічної рами вікна.

Таке розташування дозволить уникнути перегріву крони влітку, у піковий час, з 11 до 16 години. Якщо немає можливості вибрати правильне місце, створити притінення можна за допомогою напівпрозорої фіранки. Взимку ж пальма не боїться сонця, і притінення не потрібне.

Не влаштовуйте протяги

У приміщенні, яке не провітрюється, листя пальмового дерева почне сохнути. Однак протяги ще більше можуть нашкодити кроні. Тому під час провітрювання важливо дотримуватися балансу.

Перед тим як відкрити вікно, особливо взимку, необхідно винести горщик з рослиною з приміщення. У іншому разі, за постійного переохолодження зелена маса буде чорніти і в'янути.

Поливайте правильно

Усі пальми є вологолюбними рослинами. Навіть ті види, які походять із сухих країн. Однак під час поливу важливо не заливати рослини. Ґрунт у горщику повинен бути постійно вологим, а верхній його шар повинен встигати просихати. При цьому земля повинна бути пухкою, мати дренажний шар у вигляді керамзиту або гравію.

Режим поливу і кількість води буде залежати від пори року. У літній період пальму потрібно поливати 1 раз на 3 дні, щоб верхній шар ґрунту ледь підсихав. Перелив також є неприпустимим, тому зайву воду, яка зібралася у піддоні, слід виливати. Взимку ж частоту поливу краще скоротити до 1 разу на 2-3 тижні.

Якість води також вимагає уваги. Найкраща вода для поливу — тала або дощова. Вона м'яка, практично не містить солей. За квартирних умов, зазвичай, використовують відстояну або фільтровану воду, очищену від важких домішок, хлору і лугів. Її температура повинна бути наближеною до 33 градусів.

Регулярно обприскуйте листя

Як і будь-яка тропічна рослина, пальма полюбляє вологе повітря. Мінімальний рівень вологості для неї — 40%. Тому її необхідно додатково обприскувати з розпилювача теплою очищеною водою.

Регулярність процедури з травня до вересня — 1 раз на 2 дні. Взимку ж, коли батареї опалення висушують повітря до неприпустимих для пальми 20-25 %, зрошувати крону рослини слід щодня. Також рекомендується використовувати зволожувач повітря.

Варто врахувати, що надмірний полив не зможе компенсувати недолік вологості повітря. Це лише призведе до порушення життєвого балансу рослини.

Не обрізайте точку зростання

Існує поширена думка, що якщо регулярно підрізати пальму, вона почне швидше зростати. Але варто знати, що ця тропічна рослина проростає лише своєю верхівкою. Саме там розташована єдина точка зростання. Зрізавши її, можна знищити усе деревце.

Також після обрізки пальма втратить багато соку і буде хворіти, поки не загояться ранки. Тому не варто поспішати підрізати підсохле листя. Краще дочекатися, коли листова пластина повністю висохне та відпаде, і лише тоді зрізати її під черешок.

Краса та екзотика вимагають пильної уваги і турботи. Догляд за пальмами, звичайно, непростий, але результат перевершить будь-які очікування. Ця рослина стане родзинкою інтер'єру будь-якої квартири.

Джерело