5 простих підгодівель для гарного зростання і квітнення фіалок

Фіалка є дуже чутливою до якості догляду. Щоб рослина радувала своїм квітненням, її рекомендується регулярно підживлювати. Про приготування домашніх підгодівель для фіалок без хімії розповімо далі, інформує Ukr.Media.

Цукор

Для отримання енергії рослині необхідна глюкоза. Цукрове підживлення додасть рослинам енергії та відновить сили після квітнення. Солодку воду полюбляють не лише фіалки, але й кактуси.

Для приготування підживлення у літрі відстояної води розчиняють столову ложку цукру. Підгодовують квітку приготованим розчином кожні два тижні. На один невеликий горщик з фіалкою достатньо склянки солодкої води.

Цедра цитрусових

Цитруси надають листю фіалки соковитість і насиченість. Пластини листя стають більш щільними та оксамитовими, імунітет культури підвищується.

Готувати підгодівлю необхідно наступним чином:

  • зрізати шкірку з цитрусових, попередньо усі фрукти вимити;
  • висушити шкірку, подрібнити її ножем, а потім перемолоти у блендері до отримання порошку;
  • засипати шкірку у банку до половини і залити гарячою водою до горлечка;
  • настоювати протягом тижня.

Підгодівлю використовувати кожні три тижні. Врахуйте, що через високий вміст аскорбінової кислоти підвищиться кислотність ґрунту.

Кавова гуща

У каві міститься велика кількість азоту, який настільки необхідний фіалкам. Особливо після періоду квітнення. Добриво корисне і для стану субстрату: після його внесення він стає більш пухким і м'яким.

Кавову гущу необхідно зібрати і розкласти на папері. Просушіть її протягом декількох днів. Після цього розкладіть суху гущу на поверхню ґрунту. Для одного вазона достатньо 2 чайних ложок. Після внесення гущі ґрунт потрібно розпушити і зволожити.

Бананова шкірка

У бананах міститься багато калію, який забезпечує фіалкам рясне квітнення.

Шкірка збирається з декількох бананів, висушується і подрібнюється на невеликі кубики. Після цього шкірка складається у банки і заливається водою у пропорції 1:3. Суміш настоюється добу, після цього розчин розводиться ще раз з водою, але вже у співвідношенні 1:10.

Готовою сумішшю рослини поливаються раз на два тижні. Настояна вода замінює звичайну воду для поливу. У якості добрива можна використовувати навіть весь банан. 1 банан потрібно розім'яти і залити склянкою води. У кожен вазон треба покласти по чайній ложці бананової кашки і добре полити ґрунт.

Цибулиння

З лушпиння цибулі готується живильний відвар. Жменю лушпиння необхідно покласти у металеву ємність і залити двома літрами води. Поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. Після цього дати відвару охолонути, залишити його для настоювання на кілька годин.

Готовий відвар використовують як для обприскування фіалки, так і для її поливу. Для підтримання зростання і рясного квітнення рослині вистачить однієї підгодівлі на місяць. Відвар не можна довго зберігати, тому залишки потрібно виливати відразу.

Фіалка — досить примхлива рослина, але така улюблена квітникарями. Культуру потрібно регулярно підживлювати, але для цього відмінно підійдуть підживлення домашнього приготування. Та й ці підживлення доступні кожному.

Джерело