Учасники Коаліції з розмінування обговорили потреби України в техніці та озброєнні й узгодили Дорожню карту допомоги на 2025–2034 роки.
Як інформує Міністерство оборони України, про це йшлося на дев’ятій зустрічі Коаліції, яка відбулась під головуванням Литовської Республіки та Ісландії.
Україну представили начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля, командувач Сил підтримки ЗСУ генерал-майор Дмитро Герега та заступник Голови Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту полковник Максим Комісаров.
Загалом захід зібрав представників 14 країн, а також посадовців структури НАТО з допомоги Україні (NSATU) та Групи сприяння безпеці України (SAG-U).
Представники Литви та Ісландії заявили про продовження підтримки України та подальшу координацію зусиль партнерів у рамках Коаліції.
Руслан Берегуля, Дмитро Герега та Максим Комісаров подякували міжнародним партнерам за систематичну та стійку підтримку в боротьбі з наслідками війни.
«Забруднення земель України вибухонебезпечними предметами та вибухонебезпечними залишками війни є однією з найбільших загроз для мирного населення. Необхідні рішучі дії та додаткові зусилля для очищення територій, захисту людей та забезпечення стабільності в постконфліктний період», — зазначив полковник Руслан Берегуля та закликав приєднатися до Коаліції з розмінування країни, які ще не є її учасниками.
Він також поінформував про поточний та перспективний стан закупівель відповідно до озвучених потреб. Йшлося про уточнення пропозицій учасників Коаліції щодо внесків у підготовку та оснащення підрозділів з розмінування, обговорення списку критичної потреби у матеріально-технічних засобах.
Генерал-майор Дмитро Герега підкреслив важливість міжнародної допомоги: «Завдяки допомозі іноземних партнерів ми посилюємо спроможності Збройних Сил України для ефективного ведення бойових дій та відсічі збройної агресії росії. Спільними зусиллями ми наближаємо нашу перемогу та в підсумку мирне та безпечне майбутнє України».
За підсумками 2024 року в рамках Коаліції інженерним підрозділам ЗСУ було передано 40 бронетранспортерів М113, понад 200 систем протидії безпілотникам, закуплено та передано 118 позашляховиків та 240 міношукачів для виконання завдань бойового розмінування.
Як повідомляла АрміяInform, Міноборони працює над створенням двох нових екологічних стандартів для військових, що відповідатимуть вимогам НАТО та враховуватимуть унікальний досвід країни у подоланні наслідків воєнних дій.
Залиште відповідь