4 станції метро у світі, які просто необхідно було побудувати глибоко під землею

Якщо ви часто користуєтеся метрополітеном, то знаєте, що в середньому станції метро знаходяться на глибині декількох поверхів під землею. На платформу можна потрапити, спустившись сходами або за допомогою ескалатора. Підземні річки, озера і болота не залишали інженерам вибору: треба було глибоко опускатися під землю. Але професіонали з честю впоралися з нелегким завданням! Отже, найперша з цих унікальних станцій – найглибша станція метро в світі!

Арсенальна, Київський метрополітен

Станція Арсенальна київського метро знаходиться на глибині 105,5 метрів. В даний час це найглибша станція метро в світі. Щоб пасажир міг дістатися до поїзда, то йому потрібно скористатися двома довгими ескалаторами, що може зайняти до п'яти хвилин, інформує Ukr.Media.

Станція закладена так глибоко через географію Києва. Вхід в метро знаходиться на вершині крутої гори поруч з річкою Дніпро.

Адміралтейська, Петербурзький метрополітен

Друге місце в списку найбільш глибоких станцій метро займає Адміралтейська в Росії. Вона знаходиться на глибині 86 метрів і є частиною однієї з найглибших у світі систем метро – Петербурзького метрополітену. Глибина деяких перегонів на цій лінії досягає 95-100 метрів!

Парк Перемоги, Московський метрополітен

Станція метро Парк Перемоги в Москві розташована на глибині 84 метри. Це третя найглибша станція в світі і найглибша в Москві. Довжина ескалаторів – 126,8 метрів. Складається станція з двох незалежних залів, які з'єднані двома переходами.

Пухин, Пхеньянський метрополітен

Ще одна станція метро, про яку варто згадати, – станція метро Пухин у Пхеньяні (Північна Корея). Вона знаходиться на глибині близько 100 метрів. Це настільки глибоко, що температура тут весь рік зберігається на позначці 18 градусів. Як і багато інших, ця станція метро служить і бомбосховищем. У коридорах є двері, що оберігають від вибухів. Є у Пхеньянського метро і ще одна особливість: воно найдешевше в світі – проїзд обійдеться всього у 4 центи. Пухин займає 13 місце в списку найкрасивіших станцій метро в світі.

Джерело