10 цікавих фактів про діаманти, яких ви не знали

Декілька цікавих фактів про діаманти, які зроблять вас ближче до історії цього загадкового дорогоцінного каменя, інформує Ukr.Media.

Стародавні римляни вважали, що алмази можуть врятувати від безумства

Стародавні римляни цінували алмази за їх неймовірну рідкість і вірили, що їх унікальність надає їм містичну силу. Римляни постійно носили з собою необроблені алмази, щоб захиститися від божевілля, боротися з привидами і позбутися від нічних кошмарів. Вважалося також, що алмази є універсальною протиотрутою від будь-якого отруйної речовини. Проте якщо людина сама проковтне камінь, то помре, оскільки алмаз — найсмертоносніша отрута у світі.

Катерина Медічі труїла своїх ворогів алмазним пилом

Катерина Медічі була одружена з французьким королем Генріхом II. Вона вважалася однією з найвпливовіших жінок Європи 16-го століття. Медічі славилася своєю безжалісною політикою, спрямованою на збереження королівського трону. Піддані на неї дивилися з великою підозрою, оскільки вважали, що королева пов'язана з окультизмом. Її жадібність до влади в поєднанні з прихильністю темним силам привели людей до думки, що Медічі труїла своїх політичних супротивників алмазним пилом. Чутки зайшли настільки далеко, що народ почав вважати, що королева випробовує своє алмазне зілля на хворих і бідних.

Першу діамантову обручку було подаровано в 1477 році

До 14-го століття чоловіки зазвичай дарували своїм нареченим прості каблучки, на яких були викарбувані їх імена. Але в 1477 році австрійський ерцгерцог Максиміліан придумав новий весільний звичай для європейської знаті. Він подарував Марії Бургундській обручку з буквою М, яка була вся оздоблена тонкими плоскими діамантами.

Найбільший у світі діамант важив 3106 каратів

Рекордний алмаз «Куллінан» був знайдений на руднику Прем'єр в Преторії, Південна Африка, в 1905 році. Камінь був огранований Джозефом Ашером. Перш ніж приступити до обробки безцінного алмазу, ювелір досліджував знахідку протягом 6 місяців. Зрештою, алмаз поділили на 9 великих і 100 маленьких камінців. Найбільший з них, «Зірка Африки I», важив 530 каратів і класифікувався як безбарвний діамант найвищої якості у світі. Вартість діамантів оцінюється в 400 млн доларів США.

Найбільший у всесвіті алмаз вагою 10 мільярдів трильйонів карат

У 2004 році астрономи виявили унікальну зірку (білий карлик), розташовану в 50 світлових роках від Землі. Ця зірка насправді складається з кристалізованого вуглецю, тому її вважають найбільшим алмазом у Всесвіті. Важить вона близько 10 мільярдів трильйонів карат. Білий карлик був названий «зіркою Люсі» на честь знаменитої композиції Бітлз «Люсі в небесах з діамантами».

Pink Star — найдорожчий діамант у світі

Про діаманти, які цінуються дорожче (наприклад, алмаз «Хоуп» вартістю близько 350 мільйонів доларів США), кажуть, що вони безцінні і навряд чи коли-небудь будуть виставлені на аукціон. Таким чином, діамант Pink Star отримав звання найдорожчого у світі дорогоцінного каменя після його продажу на аукціоні sotheby's Hong Kong за 71,2 млн доларів у квітні 2017 року. Огранений камінь овальної форми важив 59,6 карата. Придбав діамант «Рожева зірка» гонконзький мільярдер Генрі Ченг Кар-Шун.

«Дядько Сем» — найбільший алмаз, коли-небудь знайдений в Сполучених Штатах

У 1924 році робітник шахти Бассум виявив алмаз вагою 40,23 карата в Мурфрисборо, штат Арканзас. Назвали діамант «Дядько Сем». Коштував він майже 1 мільйон доларів (за нинішнім курсом). Це найбільший алмаз, який коли-небудь знаходили у Сполучених Штатах.

Ця чудова знахідка була виявлена на вершині вулканічної труби. Сьогодні відвідувачі державного парку «Кратер алмазів» можуть спробувати добути власний алмаз. Це єдині у світі алмазні родовища, відкриті для відвідин. Якщо вам пощастить, ви викопаєте ще один діамант «Дядько Сем». Політика парку така: «Якщо відвідувач знайде алмаз, він стане його власністю, попри цінність каменя». І відтоді, як в 1906 році був відкритий парк, там було виявлено понад 75000 алмазів. Хочете собі діамант? Вирушайте в diamond парк!

Алмаз «Хоуп» вважається проклятим

Історія алмаза «Хоуп» таїть в собі смерть, руйнування, крадіжки і обман. Камінь був вперше придбаний французьким дилером на ім'я Жан Батист Таверньє (він був схиблений на діамантах) в 1600-х роках в Індії. Він продав алмаз королю Людовику XIV. Коштовність передавалася спадково, поки короля Людовика XVI не обезголовили. Після Французької революції камінь був вкрадений. Через 20 років алмаз загадковим чином опинився в невеликому лондонському ювелірному магазині. Потім він був проданий британському королю Георгу IV. Після його смерті коштовність було продано колекціонерові Генрі Філіпу Хоупу, чиї нащадки незабаром розорився.

Нью-йоркський ювелір Джозеф Франкель інвестував весь свій капітал в алмаз. Але через Банкірську Паніку 1907 року він не зміг знайти потенційних покупців. Потім алмаз «Хоуп» перейшов у володіння французького ювеліра П'єра Картьє. Вважається, що Картьє спеціально перебільшив загадковість каменю, щоб спонукати американську світську левицю Евелін Уолш Маклін купити цю коштовність. Пізніше вона пережила цілу серію особистих трагедій: смерть 10-річного сина в автомобільній аварії, божевілля чоловіка й банкрутство.

Щоб знайти один карат алмазів, шахтарі повинні просіяти 250 тонн руди

Тільки 20% всіх видобутих алмазів мають якість дорогоцінних каменів. Середній розмір видобутого алмаза складає всього лише 10 каратів. Щоб знайти камінь вагою в один карат, шахтарі повинні просіяти 200-250 тонн руди.

Найстарішому у світі діаманту 4,25 мільярда років

У 2007 році вчені в Західній Австралії, виявили найстаріший у світі алмаз, який був оточений кристалами циркону. Хоча ця подія і не вразила ювелірну індустрію, оскільки знайдені алмази виявилися крихітними, проте був досягнутий прорив у вивченні процесів формування Землі. Знайдені алмази розміром з зерно довели, що клімат на Землі декілька мільярдів років тому був набагато холоднішим, ніж раніше припускали вчені.

Джерело