Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Енергозбереження зупинить ядерного монстра
Прес-реліз

 

З 5 по 11 серпня 2005 року Дніпродзержинська екологічна організація "Голос Природи" провела інформаційний тур "Енергозбереження - це необхідність".

Інформаційні акції пройшли в містах: Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Нікополь, Кривий Ріг.

Під час акції активісти "Голос Природи" розповідали жителям про важливість енергозбереження для економіки і навколишнього середовища, демонстрували приклади альтернативних джерел енергії. Більш 2 000 громадян підписали звернення до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з вимогою фінансувати енергозберігаючі проекти, а не будівництво нових атомних блоків. Підписані звернення відправлено до Кабінету міністрів.

Екологічна організація "Голос Природи" стурбована планами Уряду виділити гроші на будівництво 11 нових атомних блоків. Про це було заявлено в липні на парламентських слуханнях під час презентації перспектив розвитку паливно-енергетичного комплексу України.

Щоб стабілізувати ситуацію в енергетичному секторі, в першу чергу необхідно зменшити споживання енергії у виробництві і комунальному секторі. Величезні енергетичні втрати на виробничих і комунальних підприємствах - одна з причин перевитрати природного газу, вугілля, нафти і електричної енергії. Енергоємність валового внутрішнього продукту (ВВП) України перевищує в 2,6 рази середній рівень енергоємності європейських країн. Втрати води в системах водопостачання складають у середньому по Україні 30-50%.

Неутеплені теплотраси, зношені водопровідні магістралі, неефективні насоси на водоканалах, застаріле обладнання на теплових і електричних станціях, неощадливе освітлення вулиць і житлових будинків - усе це приклади безгосподарського відношення до енергоресурсів.

 
 

 

 

 

 

Якщо в державному бюджеті є гроші для субсидування і розвитку атомної енергетики, то чому Уряд не виділяє кошти для енергозберігаючих заходів і розвитку альтернативної енергетики?

"Ми не вимагаємо негайного закриття АЕС, сьогодні це поки неможливо. Але ми вимагаємо, щоб Уряд прийняв самі рішучі заходи щодо зниження енергетичних витрат у промисловому і комунальному секторі. Енергозбереження дозволить вирішити як економічні, так і екологічні проблеми нашої держави. Без ощадливого відношення до енергоресурсів ми не зможемо в майбутньому відмовитися від послуг атомних станцій і розвивати альтернативну енергетику", - заявив Євгеній Колішевський, виконавчий директор екологічної організації "Голос Природи".


Опубліковано 15.08.2005
2745 переглядів | для друку