Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Енергозбереження зупинить ядерного монстра
Прес-реліз

 

З 5 по 11 серпня 2005 року Дніпродзержинська екологічна організація "Голос Природи" провела інформаційний тур "Енергозбереження - це необхідність".

Інформаційні акції пройшли в містах: Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Нікополь, Кривий Ріг.

Під час акції активісти "Голос Природи" розповідали жителям про важливість енергозбереження для економіки і навколишнього середовища, демонстрували приклади альтернативних джерел енергії. Більш 2 000 громадян підписали звернення до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з вимогою фінансувати енергозберігаючі проекти, а не будівництво нових атомних блоків. Підписані звернення відправлено до Кабінету міністрів.

Екологічна організація "Голос Природи" стурбована планами Уряду виділити гроші на будівництво 11 нових атомних блоків. Про це було заявлено в липні на парламентських слуханнях під час презентації перспектив розвитку паливно-енергетичного комплексу України.

Щоб стабілізувати ситуацію в енергетичному секторі, в першу чергу необхідно зменшити споживання енергії у виробництві і комунальному секторі. Величезні енергетичні втрати на виробничих і комунальних підприємствах - одна з причин перевитрати природного газу, вугілля, нафти і електричної енергії. Енергоємність валового внутрішнього продукту (ВВП) України перевищує в 2,6 рази середній рівень енергоємності європейських країн. Втрати води в системах водопостачання складають у середньому по Україні 30-50%.

Неутеплені теплотраси, зношені водопровідні магістралі, неефективні насоси на водоканалах, застаріле обладнання на теплових і електричних станціях, неощадливе освітлення вулиць і житлових будинків - усе це приклади безгосподарського відношення до енергоресурсів.

 
 

 

 

 

 

Якщо в державному бюджеті є гроші для субсидування і розвитку атомної енергетики, то чому Уряд не виділяє кошти для енергозберігаючих заходів і розвитку альтернативної енергетики?

"Ми не вимагаємо негайного закриття АЕС, сьогодні це поки неможливо. Але ми вимагаємо, щоб Уряд прийняв самі рішучі заходи щодо зниження енергетичних витрат у промисловому і комунальному секторі. Енергозбереження дозволить вирішити як економічні, так і екологічні проблеми нашої держави. Без ощадливого відношення до енергоресурсів ми не зможемо в майбутньому відмовитися від послуг атомних станцій і розвивати альтернативну енергетику", - заявив Євгеній Колішевський, виконавчий директор екологічної організації "Голос Природи".


Опубліковано 15.08.2005
2866 переглядів | для друку