Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Організація «Голос Природи» вимагає дотримання природоохоронного законодавства на «Блакитному озері»

23 липня 2009 року активісти громадської екологічної організації «Голос Природи» провели рейд по обстеженню Єлизаветівського озера на предмет дотримання природоохоронного законодавства і санітарних норм підприємцями, які ведуть свою комерційну діяльність на території цього водного об’єкту.

Єлизаветівське озеро - це штучне водоймище, яке утворилося більше 30 років тому на місці піщаного кар'єру. Площа озера - 240 га, за роки свого існування на ньому сформувалася власна флора і фауна. У 1995 роки, коли приймався Водний кодекс України, Єлизаветівському озеру було надано статус водного об'єкту, проте тільки в 2005 році, під тиском організації «Голос Природи», була розпочата робота по складанню його технічного паспорта. Рішенням Дніпропетровської обласної ради (№525-22/ХХІІІ від 19.03.2002р.), в 2002 році територія озера включена до списку об'єктів, які зарезервовані для створення регіонального ландшафтного заповідника «Петриківський».

Через наявність у води бірюзового кольору люди називають озеро Блакитним. Вода в озері вважається достатньо чистою - це пов'язано з відсутністю промислових і комунальних стоків. «Блакитне озеро» знаходиться між Дніпропетровськом і Дніпродзержинськом, поряд з селом Єлизаветівка (Петриківський район). Озеро є популярним місцем відпочинку для багатьох жителів Дніпропетровської області. Впродовж останніх 3-5 років кількість відпочиваючих значно збільшилася. 2009 рік відрізняється від колишніх сплеском підприємницької діяльності, яка негативно позначається на екологічному стані озера і, в більшості випадків, ведеться незаконно.


В ході обстеження активісти організації «Голос Природи» виявили грубі порушення природоохоронного законодавства і санітарних норм підприємцями, які створюють на озері торгові пункти і літні кафе. Самовільна вирубка дерев і кущів, знищення рослинного покрову (трава, очерет), відсутність контейнерів для збору сміття, спалювання побутових відходів, встановлення туалетів з вигрібними ямами, відсутність спеціальних місць для стоянок автомобілів, експлуатація водних мотоциклів на території пляжів, - ось далеко не повний список порушень, виявлених в ході перевірки. На одному з островів озера повністю спалена рослинність з метою створення танцювального майданчика, внаслідок чого знищено місце перебування перелітних водоплавних птахів.

Такі дії вкрай негативно впливають на екологічний стан озера і представляють небезпеку для здоров'я відпочиваючих. Наприклад, минулого року на озері загинув плавець, який зіткнувся з водним мотоциклом. При спалюванні змішаного сміття в атмосферу потрапляють небезпечні хімічні речовини, а створення туалетів з вигрібними ямами призведе до бактеріологічного забруднення озера.

Вражає факт, що жоден з підприємців, які створили літні кафе, не зміг показати документи, згідно яких йому дозволяється вести комерційну діяльність. Надання послуг населенню, особливо на території природних об'єктів, обов'язково повинно узгоджуватися з Державним управлінням охорони навколишнього середовища, Лісовим господарством, Управлінням водних ресурсів, СЕС.


31 липня, в ході прес-конференції в інформаційному агентстві «Новий Міст» (Дніпропетровськ), організація «Голос Природи» проінформувала представників ЗМІ про порушення природоохоронного законодавства на «Блакитному озері» і запропонувала журналістам підтримати звернення екологів до прокуратури Дніпропетровської області та керівництва Дніпропетровської облдержадміністрації з вимогою проведення комплексної перевірки підприємницької діяльності на «Блакитному озері».

«Кампанія по охороні Єлизаветівського озера ведеться організацією «Голос Природи» більше десяти років. За ініціативою «Голос Природи» на озері проводяться щорічні акції по прибиранню сміття, вживаються адміністративні заходи до порушників, розроблений технічний паспорт водного об'єкту. Проте, збільшення кількості відпочиваючих і відсутність природоохоронних заходів з боку органів влади привело до погіршення екологічного стану прибережних територій. З метою збереження цього водного об'єкту необхідно, щоб державні органи влади ефективно контролювали ведення комерційної діяльності і притягали до відповідальності порушників природоохоронного законодавства», – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи».


Опубліковано 04.08.2009
2511 переглядів | для друку