Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Міністерство промислової політики України рекомендує уряду відмовитися від намірів створювати виробництво токсичних паливних добавок

19 грудня 2008 року в Міністерстві промислової політики України відбулася робоча нарада, на якій обговорювалася доцільність створення в Дніпродзержинську на базі підприємства ВАТ «ДніпроАзот» виробництва монометиланіліна (ММА). У цій робочій зустрічі взяли участь державні посадовці з Мінпромполітики, Мінпаливенерго, Мінекології, а також представники підприємства «ДніпроАзот», органів самоврядування і громадськості Дніпродзержинська.

Створення виробництва ММА було заплановано ще в 1998 році в рамках державної програми по припиненню використання в Україні етилового бензину. З метою зменшення токсичних викидів автомобільного транспорту передбачалося, що для підвищення октанового числа бензину в паливо будуть додавати ММА замість тетраетилсвинцю. Благі наміри уряду по зниженню впливу автомобілів на навколишнє середовище насправді могли обернутися впровадженням небезпечного токсичного виробництва ММА в Дніпродзержинську.

У 2004 році екологічна організація «Голос Природи» почала активно вести кампанію проти створення в Дніпродзержинську нового небезпечного хімічного виробництва. Під тиском громадськості депутати міської ради ще в 2005 році ухвалили рішення про відмову у видачі дозволу на створення підприємства по виробництву ММА на базі ВАТ «ДніпроАзот». Проте, розуміючи, що заплановане виробництво є частиною державної програми, організація «Голос Природи» продовжувала вести кампанію проти впровадження виробництва ММА з метою перегляду урядових планів. Для цього організація «Голос Природи» неодноразово письмово зверталася у Верховну Раду і Кабінет Міністрів з роз'ясненнями про недоцільність і неприпустимість створення нового небезпечного виробництва як в Дніпродзержинську, так і інших регіонах країни. Кінець кінцем, рішення про недопущення будівництва комплексу з виробництва ММА включено до Плану першочергових заходів щодо поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська, затвердженого Кабінетом Міністрів (розпорядження №1425-р від 12.11.08р.). На теперішній час Кабінет Міністрів веде роботу з коректування державної програми поетапного припинення використання етилового бензину з метою відмови від виробництва ММА.

«ММА насправді підвищує якість бензину, але виробництво цієї паливної добавки є вкрай небезпечним. Нам точно відомо, що російські підприємства по виробництву ММА негативно впливають на навколишнє середовище», – розповів Богдан Федорович Кучерко, представник Мінпаливенерго, завідувач лабораторії УКРНДІ. «До 2012 року Україна повинна почати виробляти бензин, який відповідає європейським стандартам. Це означає, що в найближчому майбутньому не буде необхідності в тому, щоб виробляти паливні добавки».

«З урахуванням того, що в Україні активно ведеться робота по впровадженню нових технологій з виробництва високоякісного бензину і біопалива, Міністерство промислової політики рекомендує уряду відмовитися від планів створення в Україні виробництва ММА», - заявив Сергій Георгійович Грищенко, заступник міністра Мінпромполітики.

«Для нас було великою несподіванкою те, що представники «Голос Природи» були включені до складу дніпродзержинської делегації. Участь у робочому засіданні дала можливість напрямець контактувати з високими державними посадовцями», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». «Для організації «Голос Природи» було важливо, щоб виробництво ММА не впроваджувалося не тільки в Дніпродзержинську, але й в інших регіонах. У 2005 році, коли міськрада Дніпродзержинська відмовила в дозволі створювати виробництво ММА, це була тільки половина перемоги. Вкрай важливо було продовжувати вести активну роботу з Верховною Радою і Кабміном і добиватися перегляду державної програми. Сьогодні, коли профільні міністерства згодні з недоцільністю виробництва ММА, можна сміливо заявити, що в Україні це токсичне виробництво впроваджуватися не буде».


Опубліковано 11.01.2009
1412 переглядів | для друку