Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Проведення водно-моторного шоу "Гран-прі Блакитні озера" на Єлизаветівському озері обурило активістів організації "Голос Природи".

24 серпня 2008 року, на Єлизаветівському озері, яке розташовано поруч із містом Дніпродзержинськ, пройшло водно-моторне шоу "Гран-прі Блакитні озера". Рішення про проведення на Єлизаветівському озері водно-моторного шоу було прийнято з урахуванням того, що всі інші рекреаційні зони Дніпродзержинська знаходяться у вкрай незадовільному стані. На думку екологічної організації "Голос Природи" керівництво Дніпродзержинська не мало законних підстав давати дозвіл на проведення водно-моторного шоу.

Організація "Голос Природи" категорично проти проведення масових, особливо, водно-моторних заходів на Єлизаветівському озері, тому що:

  • на озері поки не визначена й не позначена прибережна захисна смуга й водоохоронна зона;
  • озеро, не прийняте на баланс, як водний об'єкт ані Петриківською, ані Дніпродзержинською адміністраціями;
  • озеро не є офіційною рекреаційною зоною відпочинку, на ньому відсутні елементарні умови для проведення спортивно-масових заходів, а саме: стоянка для машин, лави й навіси для відпочиваючих, туалети, місця для збору сміття, а також інші споруди, наявність яких регламентується чинним законодавством;
  • популяризація водно-моторного спорту на Єлизаветівському озері вже має негативні наслідки. У цей час водні мотоцикли експлуатуються громадянами без будь-яких правил і обмежень, часто в нетверезому стані, що вкрай небезпечно для інших відпочиваючих. Відомо, що в 2007 році стався нещасний випадок, під час якого загинула людина, цей випадок є наслідком безконтрольної експлуатації водно-моторного транспорту;
  • через порушення дренажної системи, озеро не має можливості самоочищатися, експлуатація водно-моторного транспорту в стоячій воді негативно позначається на його стані.

Єлизаветівське озеро стало останнім водним об'єктом, де не цвіте вода, що дає можливість людям купатися протягом усього літа. Основна причина погіршення екологічного стану Єлизаветівського озера - стихійний, неорганізований відпочинок городян. Завдяки сприянню місцевої влади Дніпродзержинська в озера з'являється нова проблема - безконтрольна експлуатація водно-моторного транспорту.

"Екологічна організація "Голос Природи" зробить усе можливе, для того щоб "Гран-прі Блакитні озера-2008" стало останнім водним шоу на території Єлизаветівського озера, заради цього ми готові діяти навіть радикальними методами - заявив Євгеній Колішевський, виконавчий директор екологічної організації "Голос Природи".


Опубліковано 27.08.2008
1511 переглядів | для друку