Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Демократія пускає паростки навіть на батьківщині Брежнєва.

28 січня 2005 р. у м. Дніпродзержинськ активісти екологічної організації «Голос Природи» організували пікетування сесії міської ради. Організація “Голос Природи” вимагала від депутатів міста проведення громадських слухань з питання будівництва нового хімічного об'єкта з виробництва монометиланіліну.

Монометиланілін є альтернативною високооктановою добавкою при виробництві неетилованого бензину, менш токсичного у порівнянні з етилованим пальним, присадками для якого служать похідні свинцю.

Нове хімічне підприємство планується будувати в межах міста, поблизу житлових районів. При виробництві монометиланіліну утворюються речовини високого класу небезпеки, такі як анілін (2-й клас), нітробензол (2-й клас), монометиланілін (3-й клас). З погляду на високу токсичність і летючість даних речовин створення й запуск даного підприємства приведе до погіршення і без того складної екологічної ситуації в місті. Відомо, що анілін і його похідні, потрапляючи в організм людини, можуть призводити до гострих отруєнь і викликати порушення серцево-судинної й центральної нервової систем, печінки й інших важливих внутрішніх органів. Навіть незначні концентрації монометиланіліну і його похідних приводять до гострих отруєнь у дітей.

Під тиском громадськості депутати прийняли рішення провести громадські слухання з питання будівництва підприємства з виробництва монометиланіліну.

Це будуть перші громадські слухання в Дніпродзержинську! За час незалежності України місцева влада ще жодного разу не погоджувала свої дії з населенням. Керівництво екологічної організації “Голос Природи” збирається використовувати громадські слухання для інформування місцевих жителів про небезпеку й недоліки запропонованого проекту.

Захисники проекту стверджують, що запропоноване підприємство відповідає сучасним вимогам і не представляє загрози навколишньому середовищу й здоров'ю людини.

“Ми не будемо критикувати технологію запропонованого виробництва і робити сенсаційних заяв, поки не ознайомимося з проектною документацією. Мер міста, Василь Якович Швець, категорично не хотів надавати широкому розголосу технологію виробництва монометиланіліну. Це дає нам підстави не довіряти висновкам СЕС та інших державних інстанцій”, - заявив виконавчий директор Дніпродзержинської громадської екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський.


Опубліковано 30.01.2005
2285 переглядів | для друку