Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

 

Facebook

ВКонтакте
 

Рекомендуємо відео

Команда Театру Тіней Fireflies представляє постановку про важливість охорони навколишнього середовища

 

RU  EN
Події
Демократія пускає паростки навіть на батьківщині Брежнєва.

28 січня 2005 р. у м. Дніпродзержинськ активісти екологічної організації «Голос Природи» організували пікетування сесії міської ради. Організація “Голос Природи” вимагала від депутатів міста проведення громадських слухань з питання будівництва нового хімічного об'єкта з виробництва монометиланіліну.

Монометиланілін є альтернативною високооктановою добавкою при виробництві неетилованого бензину, менш токсичного у порівнянні з етилованим пальним, присадками для якого служать похідні свинцю.

Нове хімічне підприємство планується будувати в межах міста, поблизу житлових районів. При виробництві монометиланіліну утворюються речовини високого класу небезпеки, такі як анілін (2-й клас), нітробензол (2-й клас), монометиланілін (3-й клас). З погляду на високу токсичність і летючість даних речовин створення й запуск даного підприємства приведе до погіршення і без того складної екологічної ситуації в місті. Відомо, що анілін і його похідні, потрапляючи в організм людини, можуть призводити до гострих отруєнь і викликати порушення серцево-судинної й центральної нервової систем, печінки й інших важливих внутрішніх органів. Навіть незначні концентрації монометиланіліну і його похідних приводять до гострих отруєнь у дітей.

Під тиском громадськості депутати прийняли рішення провести громадські слухання з питання будівництва підприємства з виробництва монометиланіліну.

Це будуть перші громадські слухання в Дніпродзержинську! За час незалежності України місцева влада ще жодного разу не погоджувала свої дії з населенням. Керівництво екологічної організації “Голос Природи” збирається використовувати громадські слухання для інформування місцевих жителів про небезпеку й недоліки запропонованого проекту.

Захисники проекту стверджують, що запропоноване підприємство відповідає сучасним вимогам і не представляє загрози навколишньому середовищу й здоров'ю людини.

“Ми не будемо критикувати технологію запропонованого виробництва і робити сенсаційних заяв, поки не ознайомимося з проектною документацією. Мер міста, Василь Якович Швець, категорично не хотів надавати широкому розголосу технологію виробництва монометиланіліну. Це дає нам підстави не довіряти висновкам СЕС та інших державних інстанцій”, - заявив виконавчий директор Дніпродзержинської громадської екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський.


Опубліковано 30.01.2005
2188 переглядів | для друку