Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Організація "Голос Природи" вимагає від Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко не допустити використання грошей державного екологічного фонду для впровадження небезпечного хімічного виробництва

Дніпродзержинська громадська екологічна організація "Голос Природи" письмово звернулася до Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко (лист № 9 від 18.04.2008) і до голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Анатолія Семіноги (лист № 10 від 18.04.2008) з вимогою відмовитися від планів створення в Дніпродзержинську нового небезпечного хімічного підприємства з виробництва монометіланіліну (далі - ММА).

ММА - це хімічна речовина, яку добавляють в бензин з метею збільшення його октанового числа. Передбачалось, що ММА будуть добавлять в паливо замість тетраетилсвинцю, з метою зменшення токсичних викидів автомобільного транспорту. Підприємство з виробництва ММА повинно було бути створене в Дніпродзержинську в рамках державної програми з переходу на неетилірований бензин. Реалізація цього проекту частково фінансується за рахунок коштів державного екологічного фонду. Розмір фінансового вкладу держави коливається між 9 - 11 млн. гривен, але в проектній документації відсутня інформація про економічний аналіз потреби України в ММА. Відсутність ретельних маркетингових досліджень може привести до неефективного використання грошей платників податків, до такої ситуації громадяни України не можуть віднестися байдуже.

Запропонована технологія отримання ММА не має аналогів в Україні та інших країнах, тому не вивчена. При виробництві ММА використовуються токсичні, канцерогенні та вібухонебезпечні речовини, такі як анілін, бензол, нітробензол, соляна и сірчана кислота. На думку екологічної організації "Голос Природи", проектанти вкрай непрофесійно поставилися до розробки технології отримання ММА. Впровадження такого складного, небезпечного хімічного виробництва без промислових випробувань є вкрай ризикованим і небажаним, особливо з урахуванням того, що в Дніпродзержинську в радіусі 100 метрів від планованого підприємства знаходяться житлові будинки, учбові і медичні установи.

У своєму письмовому зверненні до Прем'єр-міністра і депутатів Верховної Ради екологічна організація "Голос Природи" вимагає переглянути державну програму з метою оцінки економічної обґрунтованості створення виробництва ММА в сучасних умовах і відмови від фінансування цього виробництва за рахунок державних грошей. Окрім цього, керівництво "Голос Природи" наполягає, щоб Юлія Тимошенко взяла до уваги відсутність серйозних наукових досліджень запропонованої технології отримання ММА і не допустила реалізації цього проекту не тільки в Дніпродзержинську, але і інших містах України.

"Для жителів Дніпродзержинська створення виробництва ММА є принциповим питанням. Зважаючи на масові звернення городян, вимоги громадських організацій, політичних партій, трудових колективів, депутати місцевої ради в 2005 році ухвалили рішення про відмову у видачі дозволу на створення підприємства з виробництва ММА на базі ВАТ "ДніпроАзот". Проте, невикористані гроші державного екологічного фонду автоматично зберігаються наступного року, це означає, що Міністерство охорони природи і навколишнього середовища щорічно вимагатиме від місцевої влади Дніпродзержинська дати дозвіл на створення виробництва ММА. У минулому Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення ММА в Дніпродзержинську без узгодження цього питання з місцевими органами самоврядування і обліку складної екологічної ситуації цього міста. Для 1999 року така ситуація була цілком прийнятною, але недопустима в даний час. Небажання київських чиновників зважати на рішення місцевої влади і позицію місцевих жителів може стати приводом для нової хвилі протестів і загострення соціальної обстановки в Дніпродзержинську. З урахуванням того, що Президент України Віктор Ющенко і Уряд України проголосили курс нашої держави на європейську інтеграцію і розвиток демократії, організація "Голос Природи" просить Юлію Тимошенко врахувати вимоги дніпродзержинців і рішення депутатів міськради - заявив Євгеній Колішевський, виконавчий директор екологічної організації "Голос Природи".

З повагою, Євгеній Колішевський Виконавчий директор Дніпродзержинської громадської екологічної організації «Голос Природи»


Опубліковано 06.05.2008
1352 переглядів | для друку