Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Виявилося, що Єлизаветівське озеро має статус водного об'єкта.
Єлизаветівське озеро майже десять років тому одержало статус водного об'єкта, однак чиновники довідалися про це тільки після акції екологічної організації «Голос Природи».

 

11 жовтня 2004 року чотирнадцять активістів екологічної організації «Голос Природи» розтягнули плакат «Дамо Єлизаветівському озеру шанс вижити!» перед будинком держадміністрації Дніпропетровської області та домоглися проведення робочої наради з метою обговорення заходів, спрямованих на відновлення й охорону Єлизаветівського озера.

На робочу нараду були запрошені представники Дніпродзержинської й Петриківської адміністрацій, управлінь державного водного господарства і земельних ресурсів, екологічної інспекції і СЕС.

Єлизаветівське озеро (інша назва - Блакитне озеро) площею 240 гектар утворилося з джерельних вод унаслідок затоплення піщаного кар'єру біля села Єлизаветівка (Петриківський район, біля м. Дніпродзержинськ). Цінність водного об'єкта полягає в тому, що його можна використовувати як резерв питної води. Існує гіпотеза, що глина, яка дає озеру блакитний колір – лікувальна. Рибалки згадують, що раніш котлован кишів щуками, лящами, раками. У відгородженому рибзамовнику розводили форель.

Суперечка між адміністраціями м. Дніпродзержинськ і Петриківського району про власність на землю, а також відсутність у водойми статусу водного об'єкта (як стверджували чиновники) привели до того, що заходи для охорони озера не приймаються протягом багатьох років.

У ході засідання з'ясувалося, що Єлизаветівське озеро має статус водного об'єкта. Виявляється, ще в 1995 році, коли приймався водний кодекс України, Єлизаветівському озеру, як і іншим водоймам, зареєстрованим у процесі державної інвентаризації, був привласнений статус водного об'єкта. Це означає, що адміністрація Петриківського району повинна передати озеро і прибережні землі в державний водний фонд. Однак із переоформленням озера Петриківська адміністрація не квапиться. У 2002 році обласне управління державного водного фонду офіційно звернулося до адміністрації Петриківського району і повідомило про те, що потрібно переоформляти озеро. Як пояснити поводження керівництва Петриківського району, яке навіть напередодні робочої наради у своїх офіційних листах і заявах продовжувало стверджувати, що Єлизаветівське озеро не водний, а технічний об'єкт?

Сьогодні стан озера вкрай незадовільний. Неорганізований масовий відпочинок населення і несанкціонована комерційна діяльність привели до забруднення берегової смуги побутовими відходами. Незаконна вирубка дерев і пожежі стали причиною знищення посадок лісу уздовж берега. Порушено дренажну систему, яка дозволяє водам озера самоочищатися. В даний час водойма почала «цвісти», вода втрачає свою незвичайну прозорість.

На робочому засіданні було підкреслено, що, відповідно до офіційних документів, на сьогоднішній день міськвиконком м. Дніпродзержинськ є користувачем озера і тому несе відповідальність за його стан. Однак прибирати територію озера від сміття і відновлювати порушену дренажну систему керівництво міста поки не поспішає. На нараді представник міськвиконкому Дніпродзержинська офіційно заявив, що озеро вкрай необхідне місту для видобутку піску. Фактично ж пісок, колись намитий у величезних кількостях, сьогодні розтаскується й вивозиться усіма, хто в ньому бідує. Піску намили достатньо, настав час почати піклуватися про Єлизаветівське озеро. Коли це зрозуміє керівництво Дніпродзержинська?

Як природний об'єкт, Єлизаветівське озеро не потрібно ні Петриківській, ні Дніпродзержинській адміністрації, - таке враження склалося після робочої наради.

На нараді була створена спеціальна робоча група для рішення долі озера. Представники екологічної організації “Голос Природи”, що також включені до складу створеної комісії, продовжують вимагати від облдержадміністрації зобов'язати відповідальних осіб прибирати територію озера і встановити терміни по переоформленню водойми.

“Своєю акцією ми досягли певного результату, однак радуватися перемозі поки ще рано. Рішення комісії можуть залишитися тільки “на папері”, тому боротьба за порятунок Єлизаветівського озера триває”, – заявив виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський.


Опубліковано 27.10.2004
2591 переглядів | для друку