Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
«Клімат змінюється! Час діяти!» - закликають українські громадські організації

З метою роз'яснення причин глобального потеплення на Землі і наслідків зміни клімату для України з 5 по 18 жовтня 2007 року пройшов інформаційний тур «Клімат змінюється! Час діяти!» . Це вже третій інформаційний тур, який проводиться українськими громадськими екологічними організаціями, що об'єдналися в неформальну коаліцію під назвою «Робоча група українських неурядових організацій з питань зміни клімату». Тур «Клімат змінюється! Час діяти!» стартував в Дніпродзержинську і пройшов в містах: Дніпропетровськ, Марганець, Нікополь, Черкаси, Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Тернопіль, Львів і Рівне.

На жаль, в Україні інформування громадян в області зміни клімату ведеться поки тільки за ініціативою громадських екологічних організацій за кошти закордонних благодійних фондів. Проведення інформаційного туру стало можливим дякуючи фінансовій підтримці шведської коаліції «Ейсід Рейн» і українського відділення Британської Ради. Не дивлячись на міжнародні зобов'язання, уряд України практично не веде інформаційно-просвітницької роботи, це привело до того, що зміна клімату не сприймається населенням, як актуальна екологічна проблема. Багато жителів України вважають, що глобальне потеплення не матиме якихось негативних наслідків для здоров'я людей, оточуючого середовища і економіки. Проте, офіційні статистичні дані державних інстанцій не виглядають обнадійливими. За даними гідрометеорологічної служби України, кількість природних катаклізмів про кожним роком збільшується. Якщо з 1986 по 1990 рік, в середньому протягом року було зафіксовано 113 випадків стихійних метеорологічних явищ, то з 1990 по 2000 вже 443, а з 2001 по 2005 рік 716. З 1997 по 2005 рік, в результаті стихійних лих, Україні нанесено значні економічні збитки, які оцінюються у 5 млрд.грн.

Порушення кліматичного балансу – це в першу чергу, непередбачуваність погодних умов. У перебігу 2007 року жителі різних регіонів України стали свідками наслідків природних катаклізмів: висохлі урожаї, згорілі ліси, зруйновані шквальним вітром дахи будинків, затоплені житлові райони, проте багато людей не пов'язують те, що відбувається з наслідками зміни клімату.

Згідно останнього звіту міжнародної групи учених при організації ООН, саме збільшення викидів парникових газів, унаслідок діяльності людини, є головною причиною зафіксованих кліматичних змін. Традиційно вважається, що джерелами викидів парникових газів є промислові підприємства, проте це не зовсім так, тому що збільшення кількості автомобільного транспорту, збільшення об’ємів побутових відходів на звалищах, які гниють та горять , неефективне використання енергії і значні витрати газу, мазуту та вугілля в комунальному секторі, знищення зелених насаджень також є причинами глобального потеплення. Наприклад, в більшості регіонів України, втрати енергії в комунальному секторі складають 40-60%, тому інформаційний тур «Клімат змінюється! Час діяти!» проводився, як в промислових регіонах, так і містах про низьким рівнем індустріалізації.

При проведенні тура «Клімат змінюється! Час діяти!», було поставлене завдання проінформувати значні витрати газу, мазуту та вугілля в комунальному секторі більшу кількість людей про причини й наслідки глобального потепління. Завдяки інформаційній підтримці засобів масової інформації в ході тура було опубліковано 32 газетних й 53 інтернет публікацій, знято і показано 27 телевізійних сюжетів, записано 18 радіо інтерв'ю і передач. Головною метою тура є ініціювання проведення семінарів з метою роз'яснення керівникам промислових і комунальних підприємств можливостей одержання додаткового фінансування для впровадження енергоефективних технологій за рахунок механізмів Кіотського протоколу. Україна ще в 2004 році ратифікувала Кіотський протокол, але навіть сьогодні, більшість керівників промислових підприємств не знають, як використати механізми цієї міжнародної угоди для зменшення викидів парникових газів на своїх підприємствах.

«Фотовиставка про зміну клімату, а також тематична література викликали великий інтерес у громадян. У кожному місті ми намагалися роз'яснити звичайним громадянам причини і результати зміни клімату, а також переконати людей вимагати від місцевої влади більше приділяти уваги розв’язанню проблем, які мають пряме відношення до викидів парникових газів в атмосферу - розповів Євгеній Колішевській, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи», координатор інформаційного туру «Клімат змінюється! Час діяти!».

З діяльністю Робочої групи українських неурядових організацій з питань зміни клімату можна ознайомитися на сайті: http://www.climategroup.org.ua


Опубліковано 07.12.2007
2376 переглядів | для друку