Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Єлизаветівське озеро - територія беззаконня та хаосу!

21-22 вересня 2007 року, з ініціативи екологічної організації «Голос Природи» на Єлизаветівському озері пройшла акція збиранню сміття в прибережній зоні. Завдяки підтримці управління охорони навколишнього середовища виконавчого комітету міськради, учасники акції були забезпечені необхідні інвентарем, а зібране сміття в повному обсязі вивезено для вторинної переробки і поховання. В акції взяли участь більше 30 добровольців. Команда добровольців була сформована із прихильників організації «Голос Природи», а також працівників комунального і муніципального секторів.

Проведення акцій збиранню сміття - на сьогоднішній день є єдиним способом підтримки території Єлизаветівського озера в більш-менш чистому стані, однак кардинально ситуація зміниться тільки після того, коли на озері буде організований культурний відпочинок для населення. Єлизаветівське озеро стало дуже популярним місцем відпочинку місцевих жителів. Прозора, бірюзова вода в літній сезон приваблює сотні відпочиваючих із Дніпродзержинська та Дніпропетровська, однак, саме неорганізований відпочинок є однією з основних причин забруднення прибережних територій побутовим сміттям.

Прихильники екологічної організації «Голос Природи» стурбовані тим, що екологічний стан озера та прилеглих територій погіршується з кожним роком. Вода починає цвісти і губить свою незвичайну прозорість. Почастішали випадки стихійних пожеж і несанкціонованої вирубки дерев, більше того екологічній організації «Голос Природи» відомі випадки не тільки стихійних, але й спеціально спланованих підпалів прибережних лісопосадок. За останні 2-3 року зникло більше 19 га прибережного лісу, однак схоронність лісів у цій частині Дніпропетровської області чомусь не турбує екологічну інспекцію і прокуратуру.

Безконтрольне поводження мисливців, рибалок і власників моторних човнів почало приводити до нещасних випадків серед відпочиваючих, варварському знищенню водоплавних птахів і тварин. Так у серпні 2007 року, один з відпочиваючих одержав смертельну травму голови й потонув. Це відбулося через те, що моторний човен зненацька наїхав на плавця. Водіння скутерів у нетверезому стані стало звичайним явищем для Єлизаветівського озера. Відсутність контролю дотримання природоохоронного законодавства з боку державних органів, безвідповідальність і байдужість до того, що відбувається Петриківської районної адміністрації, може привести до того, що Єлизаветівське озеро буде знищено, як місце для відпочинку жителів і резервне джерело прісної води.

«Самим головним результатом минулих акцій, є те, що сміття збиралося окремо, у минулому таких мір не вживалося. Учасники акції в різні мішки окремо збирали скло, пластик і поліетилен, ці відходи були відправлені на вторинну переробку. Сміття, що сьогодні переробити не можна відвезли на міський смітник. Для того, щоб вирішити проблему забруднення природних територій важливо не тільки створювати місця для організованого відпочинку, але також паралельно привчати жителів відпочивати без завдання збитків навколишньому середовищу. З метою розвитку культури відпочинку на природі, організація «Голос Природи» готовить до випуску брошуру «Дамо Єлизаветівському озеру шанс вижити!». Брошура буде випущена за рахунок допомоги благодійного фонду імені Стефана Баторія, і безкоштовно поширюватися в навчальних закладах Дніпродзержинська - заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи».


Опубліковано 28.10.2007
2617 переглядів | для друку