Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
«Чорні лісоруби» активізувалися!

В березні 2020 року в Кам’янському активізувалися «чорні лісоруби», які незаконно спилюють дерева в лісопосадках. На думку громадської організації «Голос Природи», випадки незаконного спилювання дерев в лісопосадках стали систематичними. Співробітники поліції і муніципальної гвардії повинні оперативно реагувати на злочини «чорних лісорубів». Однак, відсутність інвентаризації зелених насаджень і законного статусу у лісопосадок заважає правоохоронним органам ефективно боротися зі зловмисниками.


08 квітня 2020 року активісти організації «Голос Природи» обстежили лісопосадку, яка знаходиться в лівобережній частині Кам’янського, між 1-м мікрорайоном і Блакитним озером, навпроти Дніпровського районного відділення поліції. В ході перевірки були виявлені ділянки з незаконно вирубаними деревами діаметром 30-45 сантиметрів. Вік таких дерев може становити більше 40 років. Більшість зрубаних дерев – акації, але також зустрічалися і дуби. У минулі роки, на цій ділянці «чорні лісоруби» знищили близько 50 дорослих дерев, і близько 60 – на початку цього року. Таким чином, можна зробити висновок, що в 2020 році «чорні лісоруби» активізували свою незаконну діяльність.

«Обстеження лісопосадки біля Блакитного озера показало, що в 2020 році «чорні лісоруби» явно активізувалися. На початку весни цього року було вирубано близько 60 дерев, це більше, ніж протягом декількох минулих років. Таку кількість деревини складно вивезти швидко і непомітно. Людям, які стають свідками незаконної вирубки дерев у лісопосадках, не варто соромитися звертатися в поліцію. В поліцію також слід звертатися, якщо ви стали свідком незаконної торгівлі або транспортування деревини», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи».


З того часу, як Блакитне озеро стало місцем масового відпочинку населення, випадки незаконних вирубок дерев у лісопосадках почастішали. Багато відпочиваючих вважають, що власники комерційних пляжів мають пряме відношення до цих порушень. В той же час, незаконні вирубки дерев можна зустріти і в інших місцях, наприклад, в лісопосадках біля 3-го і 4-го мікрорайонів, а також уздовж дренажного каналу. Серед «чорних лісорубів» можна зустріти різних людей. Іноді це випадкові порушники, ті, хто рубають дерева заради якоїсь короткострокової вигоди. На таких порушників поліція реагує дуже оперативно. А тих порушників, які працюють системно, правоохоронні органи затримувати не поспішають. Свою низьку зацікавленість в боротьбі з «чорними лісорубами» поліція пояснює неможливістю притягнути порушників до кримінальної відповідальності через недосконалість законодавства.

«У моїй практиці були випадки, коли незаконним вирубуванням дерев займалась бригада з 2-3 людей з хорошим інвентарем і спеціальним вантажним транспортом. Я викликаю поліцію, але чергова машина приїжджає через годину, за цей час порушники встигають спокійно зібратися і виїхати з місця злочину разом з деревиною. Були випадки, коли мені доводилось вимагати оперативного реагування поліції через гарячу лінію Кабінету Міністрів. Мені здається, що сьогодні незаконна вирубка дерев ведеться під прикриттям правоохоронних органів. Я знаю, що до кримінальної відповідальності за вирубку дерев залучити вкрай складно, але це не означає, що поліція має право на бездіяльність. Порушників можна притягнути до адміністративної відповідальності, а також конфіскувати обладнання та деревину», – поділилась своїм досвідом Анна Каніболоцька, прихильниця організації «Голос Природи».

Традиційно, попит на деревину зростає в теплу пору року, в період масового відпочинку населення на дачах, в кемпінгах і диких природних умовах. Водночас, з огляду на те, що багато громадян і установ перейшли на опалення твердопаливними котлами, тепер потреба в деревині має місце також і в холодну пору року. З урахуванням тенденції зниження доходів населення і нездатності громадян купувати деревину за комерційною ціною, випадки несанкціонованої вирубки зелених насаджень можуть набути масового характеру. На думку організації «Голос Природи», поліція є ключовим і найголовнішим органом, який повинен боротися з «чорними лісорубами». У свою чергу, прокуратура може взяти на себе роль ініціатора процесу щодо вдосконалення законодавства з охорони зелених насаджень в населених пунктах і лісопосадках. Звичайним громадянам в цій ситуації залишається одне – не бути байдужими і оперативно телефонувати в поліцію за номером 102. У випадках, коли поліція ігнорує звернення громадян, слід телефонувати на гарячу лінію Кабінету Міністрів за номером 1545.


Опубліковано 01.05.2020
131 переглядів | для друку