Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Не перетворюйте побутові відходи на сміття!

25 лютого 2020 року в Кам’янському пройшов круглий стіл з метою аналізу результатів експерименту з впровадження роздільного збору побутових відходів в міських школах (навчальних закладах). Експеримент стартував у 2017 році, але відчутних результатів поки не приніс. На думку екологічної організації «Голос Природи», низькі результати експерименту в школах пов’язані з відсутністю в Кам’янському політики (системних заходів), спрямованої на зниження забруднення довкілля побутовими відходами.

Роздільний збір відходів за рахунок ентузіазму і популізму впровадити не вийде


В 2017 році в Кам’янському стартував експериментальний проект щодо впровадження системи роздільного збору побутових відходів у окремих школах. Взяти участь у експерименті погодилися близько 10-ти міських шкіл. Учасники експерименту повинні були в рамках своїх можливостей провести інформаційну роботу зі школярами та обладнати місця для роздільного збору побутових відходів. Реалізація експерименту курувалася департаментом з гуманітарних питань. Централізована координація експерименту виконавчою владою міста не передбачалася, тому кожна школа спробувала впровадити систему роздільного збору відходів по-своєму.

«Спочатку співробітники департаменту з гуманітарних питань намагалися ситуативно консультуватися з організацією «Голос Природи»щодо доцільності та успішності реалізації експерименту з впровадження системи роздільного збору побутових відходів у школах. Ми запропонували почати з ретельного попереднього дослідження з подальшим переходом до реалізації послідовних системних рішень. Спочатку ми розуміли, що швидко і ефективно реалізувати такий експеримент в умовах Кам’янського не вийде, проте пропозиції «Голос Природи» чиновники не підтримали. Експеримент стартував в гонитві за швидкими результатами, як наслідок, повноцінної системи роздільного збору відходів ушколах Кам’янського створити не вийшло. В той же час, завдяки ентузіазму вчителів і школярів, кожен учасник експерименту отримав свій унікальний досвід. В ході спілкування за круглим столом було озвучено багато цікавих ідей, які можна включати в міські програми і централізовано реалізовувати увсіх навчальних закладах», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи».

 

Змішане сміття має піти у минуле


Організація «Голос Природи» вважає, що створити систему роздільного збору побутових відходів в школах або будь-яких інших установах без прив’язки до місцевих програм, врахування місцевої політики та загальноміської ситуації неможливо. Проблема накопичення та утилізації побутових відходів у Кам’янському ніколи не була простою, її не можуть вирішити з часів СРСР. У місті експлуатується сміттєзвалище, яке офіційно було закрите ще в 1994 році. Цей об’єкт залишається джерелом забруднення довкілля вкрай небезпечними речовинами, які утворюються в результаті горіння сміття. Місцева влада протягом десятиліть не може рекультивувати старе сміттєзвалище, впровадити систему роздільного збору відходів і побудувати підприємство з їх переробки, створити сприятливі умови для місцевого бізнесу і зарубіжних інвесторів. У 2019 році в Кам’янському за кошти обласного бюджету побудували новий полігон для зберігання побутових відходів, проте згідно з останніми законодавчим вимогам, цей об’єкт не можна ввести в експлуатацію через відсутність системи роздільного збору сміття. Попросту кажучи, настав час, коли систему роздільного збору побутових відходів необхідно впроваджувати не на рівні експериментів в школах, а на рівні загальноміської програми.

«Організація «Голос Природи» згодна з тим, що навчальні заклади міста можуть зробитивагомий внесок у підвищення рівня інформованості населення та розвиток культури роздільного збору побутових відходів, але основну відповідальність за вирішення цієї проблеми повинні взяти на себе департаменти, що відповідаютьза житлово-комунальну сферу і стан екології», – заявив Євген Колішевський».


Опубліковано 01.03.2020
123 переглядів | для друку