Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Свавілля браконьєрів зупинено

25 січня 2020 року рибалки-браконьєри спробували провести акцію громадянської непокори в Кам’янському. Під час акції передбачалося продемонструвати ігнорування вимог рибінспекції щодо  заборони ловлі риби в дніпровській затоці «Калоша». Проведення акції громадянської непокори було зірвано місцевими рибалками-любителями, громадськими активістами та представниками правоохоронних органів. На думку організації «Голос Природи», даний інцидент є гарним приводом, щоб почати громадську кампанію з охорони рибних запасів у Кам’янському і прилеглих районах.

 

Риба в розгубленості


Аномально тепла зима погано впливає на рослинний і тваринний світ. Дерева стоять з набряклими бруньками, а риба перебуває в розгубленості, не розуміючи, до чого готуватися – до зими, або до весняного нересту. Дніпровська затока «Калоша» завжди була місцем, куди риба масово заходить або зимувати, або для нересту. Затока «Калоша» утворилась під час будівництва ГЕС, в минулому це був один з рукавів природного русла Дніпра. Цілком можливо, що любов риби до затоки «Калоша» прописана на генетичному рівні. Люблять цю затоку і жителі Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ). Сюди приїжджають на риболовлю і просто відпочивати з дітьми. Останнім часом це місце дуже полюбили велосипедисти і туристи-байдарочники.

 

Сплеск браконьєрства в Кам’янському


В останні 2-3 роки затоку «Калоша» облюбували місцеві браконьєри, які ловлять рибу сітками та іншими незаконними способами («драк», «куля» тощо). Спочатку це були поодинокі випадки, але поступово порушників ставало все більше і більше. Поведінка браконьєрів почала турбувати відпочиваючих та рибалок-любителів. Очевидці розповідали про випадки, коли браконьєри повністю перекривали сітками вихід із затоки і не давали рибі вийти після зимівлі. В остаточному підсумку, громадськість Кам’янського стала свідком страшного інциденту. В кінці січня 2020 року, цілком ймовірно, через аномально теплу зиму, великі особини (маткові) коропа, карася та інших цінних порід риб почали готуватися до нересту і масово зайшли в «Калошу». Скориставшись вдалим моментом, браконьєри почали виловлювати рибу з ікрою всіма доступними способами. Велотуристи описували цю подію, як моторошне видовище. Знищення рибних запасів відбувалося в світлий час дня без тіні збентеження і страху бути покараними. За оцінками очевидців, в ці дні в «Калоші» знаходилося від 700 до 1000 браконьєрів з різних населених пунктів Дніпропетровської області, кожен з яких протягом дня виловлював на снасть «драк» і «куля» від 20 до 40 кг риби. Спіймати таку кількість риби на традиційну рибальську снасть (вудка з поплавком, донка тощо) фізично неможливо. Багато браконьєрів хвалились і продовжують хвалитись своїми «кривавими подвигами» на своїх особистих сторінках в соціальних мережах.

«Ще влітку 2019 року ми хотіли організувати акцію «Чистий слід», під час якої планувалося прибрати сміття в прибережній зоні затоки «Калоша», проте ми були змушені відмовитись від цієї ідеї після попереднього огляду водойми. Ми зустріли велику кількість браконьєрів, які вели себе нахабно і зухвало. В акції «Чистий слід» планувалась участь активістів, школярів і студентів. Ми розуміли, що у нас не вийде уникнути конфлікту з браконьєрами, тому вирішили не наражати на небезпеку учасників акції», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи».

 

Державні органи «сплять», злочинність процвітає


Невідомо, як довго тривав би «кривавий січень» 2020 року в затоці «Калоша», якби на допомогу рибі не прийшли громадські активісти Кам’янського. Небайдужі городяни зняли на відео жахливе свавілля і почали поширювати відеоматеріал через сторінки в соціальних мережах з гнівними коментарями на адресу браконьєрів і закликами до державних органів приступити до виконання своїх функціональних обов’язків. В остаточному підсумку, рибінспекція Дніпропетровської області прийняла розпорядження про тимчасову повну заборону лову риби в затоці «Калоша» будь-якими способами. Це радикальне рішення викликало сплеск гніву і невдоволення серед браконьєрів. Порушники правопорядку скооперувалися і оголосили про проведення акції громадянської непокори. Браконьєри публічно заявили, що вранці в суботу 25 січня вони виходять на свій «кривавий промисел», ігноруючи заборону рибінспекції.

«Ми займаємось громадською природоохоронною діяльністю майже 30 років. Протягом цих років ми періодично проводили акції з метою привернення уваги правоохоронних органів до браконьєрському промислу. Це були експедиції на байдарках до місць масового нересту, а також акції по зніманню покинутих браконьєрських сіток. Браконьєрство на Дніпрі – явище звичне, але з інцидентом, коли порушники стали публічно демонструвати свою неповагу до державних органів і законодавства України, я стикаюся вперше», – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи».

 

Браконьєри були змушені відступити


Щоб зірвати проведення акції браконьєрів, два активних блогера групи «Риболовля в Кам’янському» в мережі Facebook Олег Вергун і Валентин Корж звернулися до громадськості Кам’янського з проханням підтримати розпорядження рибінспекції. Відгукнувшись на заклик, вранці в суботу 25 січня в затоку «Калоша» приїхало більше 100 рибалок-любителів, громадських активістів та просто небайдужих жителів Кам’янського. На допомогу рибінспекції також приїхали співробітники поліції і муніципальної гвардії, представники охоронних агентств і журналісти. Такої реакції населення не очікували ні браконьєри, ні співробітники рибінспекції. На місці проведення акції було організоване місце для публічної дискусії. Акція браконьєрів була зірвана, а діалог було вирішено продовжити в кабінетах відповідальних органів влади. На думку організації «Голос Природи», важливо не упустити момент сплеску активності небайдужої частини населення Кам’янського для того, щоб спільними зусиллями розробити заходи з боротьби з браконьєрством і охорони рибних запасів.


Опубліковано 06.02.2020
146 переглядів | для друку