Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Пил проти Сонця

В Україні, в містах, що підписали Європейську ініціативу «Угода мерів», з 9 по 15 вересня 2019 року пройшла акція «Дні сталої енергії». У Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ) за ініціативою громадської організації «Голос Природи» під час акції «Дні сталої енергії» були організовані: тренінг «Школа юного кліматичного експерта», лекції в учбових закладах, акція «Заряджайся енергією Сонця».

Акція «Дні сталої енергії» проводиться щорічно в містах, які беруть участь у реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів». Учасники угоди (місцева влада міст) беруть на себе добровільні зобов'язання по зниженню викидів парникових газів, економії електричної енергії, підвищенню долі поновлюваної енергетики, а також підвищенню рівня інформованості населення про правила стійкого споживання енергії. В Україні до Європейської ініціативи «Угода мерів»приєдналися більше 40 міст. Місто Кам’янське підписало угоду в 2015 році.

Організація «Голос Природи» з перших днів підписання «Угоди мерів» активно приймає участь у заходах місцевої влади, спрямованих на підвищення рівня обізнаності громадян у питаннях, пов'язаних із сталим споживанням енергії, а також виконання зобов'язань, узятих на добровільній основі.

Ідея підготувати уКам’янському команду юних кліматичних експертів народилася на початку 2019 року під час підготовки до міжнародної акції «Година Землі». Суть ідеї полягає в тому, щоб розширити охоплення цільової аудиторії в шкільному середовищі, серед якого організація «Голос Природи» проводить інформаційну роботу. Під час тренінгу «Школа юного кліматичного експерта» активісти «Голос Природи» знайомлять дітей з тематичними презентаціями танавчають правилам читання лекцій. Склад команди перших юних експертів доки нечисленний, але читання пробних лекцій довело, що ця ідея є перспективною. Учні гімназії №39 стали найактивнішими учасниками цього експерименту.


Під час вуличної акції «Заряджайся енергією Сонця», яка пройшла 14 вересня 2019 року, організація «Голос Природи» пропонувала перехожим ознайомитися з рекомендаціями зі сталого споживання енергії, а також зарядити свій мобільний телефон або іншіприлади від сонячної панелі. Буклет «5 важливих порад щодо виконання заходів з енергозбереження» був підготовлений у рамках реалізації проекту CLEEN («Енергоефективність: створення місцевих коаліцій»), де  є рекомендації та відповіді на найпоширеніші питання про енергоефективність у побуті. Електронну версію буклету можна скачати на сайті www.voice.dp.ua Також у ході виконання проекту для популяризації поновлюваної енергетики були придбані сонячна панель, акумулятор і перетворювач струму. На думку «Голос Природи» брудне повітря в промислових містах може створювати додаткові складнощі для просування поновлюваної енергетики. Під час акції «Заряджайся енергією Сонця» сонячну панель довелося витирати від пилу двічі. Промисловий пил (оксид заліза, графіт та ін.) цілком може знижувати коефіцієнт корисної дії, як сонячних панелей, так і вітрогенераторів.


«У Кам’янському городяни, які намагаються самостійно встановлювати і експлуатувати сонячні батареї і вітрогенератори, скаржаться, що брудне повітря погано впливає на ефективність роботи обладнання. Якщо це дійсно має місце, то експертам, які оцінюють в Україні потенціал поновлюваної енергетики, необхідно враховувати і цей негативний чинник. Через слабкий екологічного контроль з боку держави і органів місцевого самоврядування проблема забруднення повітря промисловими викидами стала актуальною в Україні для усіх індустріальних міст, - розповів Євгеній Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи».


Опубліковано 19.09.2019
200 переглядів | для друку