Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Одеса тоне, час адаптуватись до зміни клімату!

03 липня 2019 року в Одесі потужна злива зірвалавсі вуличні культурно-масові заходи. Фінансові збитки понесли як звичайні громадяни, так і комерційні структури. Нерівномірні дощові опади стали характерним явищем сучасних кліматичних умов в Україні. Вчені вважають, що це пов’язано з глобальним потеплінням. На думку організації «Голос Природи», в містах зі складним географічним розташуванням необхідно в терміновому режимі виконувати заходи з кліматичної адаптації. Для зниження ризиків локального підтоплення перш за все необхідно реконструювати системи відводу дощової води.

 

Літній відпочинок потонув в дощовій воді!


На початку серпня 2019 року в південній частині України пройшов циклон проливних дощів. Найбільше постраждали міста Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської областей. У містах зі складним географічним розташуванням були зірвані всі культурно-масові заходи, заплановані на вихідні дні 3-4 серпня. Тисячам приїжджих туристів в ці дні довелось утриматися від вуличних прогулянок та відвідування моря. У деяких районах Одеси потоки дощової води зруйнували дорожнє покриття, автомобільні стоянки, дитячі майданчики, наметові містечка. Культурне життя найбільшого туристичного центру України було практично повністю паралізоване.

Порушення режиму опадів і поява в Україні зливових дощів стали однією з характерних особливостей сьогоднішніх кліматичних умов. Вчені вважають, що аномальні кліматичні явища відбуваються в результаті зміни клімату. Під час Українсько-Німецької конференції «Кліматична адаптація: виклики і перспективи», яка проходила в Дніпрі 6-7 червня 2019 року, всі експерти одностайно заявили про важливість зниження викидів парникових газів та виконання заходів з кліматичної адаптації. Для міст зі складним географічним розташуванням (коли різні райони розташовані на різній висоті) необхідно переглядати систему відведення дощової води і підвищувати ефективність обслуговування комунікацій. Тільки так можна буде знизити ризики локального підтоплення і уникнути матеріальних збитків, яких зливові дощі завдають жителям і міській інфраструктурі.

«Ми приїхали до Одеси, щоб відвідати щорічний музичний фестиваль«BLAXIE RUMBLE», проте шквальний дощ, який тривав майже добу, поламав наші плани. Фестиваль проводився на березі моря, на території пляжу «Горпляж», але через зливу концерти в оперативному режимі довелося перенести в інше місце. В цей день всі культурно-масові заходи на узбережжі Одеси довелося скасувати. Ми бачили страшну картину, коли дощові потоки зносили припарковані автомобілі, немов опале осіннє листя. У такі дні перебувати на вулиці в Одесі було небезпечно, – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». – Зміна клімату – це серйозна проблема, яку ми не маємо права ігнорувати. Нажаль, незважаючи на те, що негативні наслідки зміни клімату загострюються з кожним роком, в Україні поки що не вживаються рішучі заходи щодо зниження викидів парникових газів та адаптації населених пунктів до зміни клімату».


Опубліковано 14.08.2019
198 переглядів | для друку