Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Стан повітря в Кам’янському став критичним!

05 липня 2019 року в Кам’янському був зафіксований наднормативний викид забруднюючих речовин в атмосферу. Викид стався в результаті аварійної ситуації в конверторному цеху ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (далі – ДМК). Причини і наслідки аварії на ДМК були заслухані 16 липня 2019 року на екстреному засіданні спеціальної комісії з екологічних питань. За результатами засідання, керівництву ДМК були направлені рекомендації щодо зниження викидів в атмосферу. На думку екологічної організації «Голос Природи», з урахуванням того, що стан атмосфери в Кам’янському досяг критичної позначки, місцева влада повинна вжити рішучих заходів, спрямованих на зниження промислових викидів і забезпечення безпечних умов проживання для населення.

 

У санітарній зоні ДМК потрібно зупинити роботу підприємств і установ


У Кам’янському, реагуючи на аварійну ситуацію на ДМК, були заслухані виступи про поточний стан атмосфери в місті та причини аварійної ситуації на ДМК. Представники ДМК розповіли про причини аварії та заходи, вжиті для недопущення подібних інцидентів у майбутньому. Крім цього, металурги поінформували про виконані і заплановані природоохоронні заходи комбінату і в черговий раз заявили про відсутність причин для занепокоєння з огляду на те, що викиди ДМК не є небезпечними для здоров’я городян.

Принципово іншу точку зору щодо викидів ДМК висловили співробітники Держспоживслужби (колишня СЕС). Згідно з їхніми даними, середньомісячна концентрація шкідливих речовин на кордоні санітарної зони ДМК перевищує ГДК (гранично допустиму концентрацію) по пилу – в 3,3 рази, фенолу – в 3 рази, формальдегіду – в 5,7 разів. Такий рівень забруднення атмосфери вважається критичним і, згідно з п. 5.18 Закону «Про санітарно-епідемічний стан населених пунктів», сьогодні в Кам’янському місцева влада повинна зупинити роботу всіх підприємств і установ (лікарні, школи, дитячі садочки, банки, магазини тощо) в санітарній зоні ДМК до того часу, поки стан повітря не покращиться.

З 2017 року питання, пов’язані зі станом довкілля, регулярно розглядаються спеціальної екологічною комісією, створеною рішенням виконавчого комітету міської ради. За період роботи з 2017 по 2019 рік комісія не змогла прийняти жодного дієвого і результативного рішення, спрямованого на поліпшення якості атмосферного повітря в Кам’янському. До складу створеної комісії входять представники виконавчої влади міста та громадськості.

У 2018 році до складу комісії було включено представника організації «Голос Природи». На думку організації, ситуацію, пов’язану із забрудненням повітря, сьогодні необхідно розглядати на принципово іншому рівні, а саме – на засіданні комісії з техногенної та екологічної безпеки. Такий орган повинен працювати в кожному промисловому місті і, згідно з регуляторними нормативно-правовими актами, зобов’язаний засідати не рідше одного разу в квартал.

«Нас вражає цинізм керівництва ДМК і бездіяльність місцевої влади, коли умови життя в Кам’янському стають нестерпними. Питання, пов’язані зі станом атмосферного повітря та збільшенням випадків наднормативних викидів в результаті аварій на ДМК, вже давно необхідно винести на обговорення міської комісії з питань техногенної і екологічної безпеки. Ця комісія має реальні повноваження, її рішення не носять рекомендаційний характер, –заявив Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос Природи». – Якість атмосферного повітря є найголовнішим фактором, який впливає за здоров’я населення. Це не припущення, або чиясь думка, це – науковий факт. Ми не маємо морального права ігнорувати ситуацію, яка сьогодні склалася в Кам’янському і просто зобов’язані вжити рішучих заходів для зниження рівня забруднення атмосфери».


Опубліковано 23.07.2019
222 переглядів | для друку