Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
НЕМАЄ тепла, концерт БАХА скасовано!

У Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ) через зрив опалювального сезону скасували концерт в рамках Сьомої Бахівської академії. На думку громадської організації «Голос Природи», відсутність місцевої стратегії розвитку енергетичного сектора негативно впливає на різні сфери міського життя, в тому числі і на культуру.

Зрив опалювального сезону в Кам’янському став причиною скасування 14 листопада 2018 року концерту в рамках Сьомої Бахівської академії. Проведення концерту було заплановано в Кам’янському обласному музичному коледжі за підтримки консульства Федеративної Республіки Німеччини. Температура повітря в концертному залі була не вище восьми градусів тепла. На думку Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини доктора Вольфґанґа Мьоссінґера, в таких умовах неможливо якісно виконувати музику великого композитора. Концерти Бахівської академії проходять один раз на два роки, наступний візит доКам’янського запланований на 2020 рік.

Сьогодні система централізованого опалення Кам’янського переживає глибоку кризу. На думку фахівців та експертів, ця криза створена штучно - через безкарну  недбалу господарську діяльність, неефективне використання енергетичних ресурсів та наднормативні втрати у системі централізованого опалення, і, як наслідок, небажання городян оплачувати неякісні комунальні послуги. На думку організації «Голос Природи»,спроби місцевої влади вийти з кризи за рахунок переходу на нові види енергетичних ресурсів (сміття, пелети з деревини, електрику тощо), а також за рахунок шантажу населення не дадуть позитивних результатів.

«Організація«Голос Природи»неодноразово пропонувала місцевій владі розробити за участю вчених і профільних фахівців повноцінну міську програму, спрямовану на підвищення енергоефективності в комунальному секторі, однак ця ініціатива поки не одержала підтримки місцевих чиновників. Аналізуючи міські програми останніх 10-15 років, можна впевнено зробити висновок, що вони розроблялися нашвидкуруч виключно для того, щоб мати можливість «освоювати» гроші з державного бюджету. В результаті ситуація в Кам’янськомудо критичної  позначки/ Борги міста перед енергетичними компаніями обчислюються в мільярдах. Комунальні підприємства перебувають на стадії банкрутства. Городяни продовжують жити в холодних будинках,– заявив Євген Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи». – З огляду на відсутність системного підходу до вирішення проблем в енергетичному секторі Кам’янського, концерти Бахівської академії краще не планувати на період опалювального сезону, оскільки є велика ймовірність, що ситуація зі скасуванням концерту в 2018 році знову повториться в 2020».ДОВІДКА:
Бахівська академія була створена за підтримки консульства Федеративної Республіки Німеччини в Донецьку, де успішно працювала в 2004, 2006, 2010, 2011 і 2013 роках. У 2016 році узв’язку з військовим конфліктом, Бахівська академія переїхала до Дніпра. Центром проведення Бахівськоїакадемії стала Дніпровська академія музики ім. М. Глінки. У той же час, в роботі академії беруть участь навчальні заклади інших міст: Харкова, Хмельницького, Одеси, Кривого Рогу, Кам’янського. Це сприяє співпраці вищих музичних навчальних закладів в Україні та відкриває Бахівську академію для більш широкого кола слухачів і учасників. Вивчення творів Баха проводиться двома мовами– українською та німецькою. Під керівництвом досвідчених викладачів твори Баха вивчаються в окремих музичних розділах (диригування, хоровий спів, сольний спів, струнні інструменти, дерев’яні духові інструменти, труби, контінуо і органна музика), а також проводяться спільні репетиції майбутніх концертів. У 2018 році, в рамках Сьомої Бахівської академії, проведення концертів було заплановано в Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі та Запоріжжі.


Опубліковано 30.11.2018
163 переглядів | для друку