Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Дні сталої енергії в Кам’янському

З 8 по 12 жовтня 2018 року в Кам’янському (Дніпродзержинську) пройшла загальноміська акція «Дні сталої енергії». В ході акції, за ініціативою департаменту економічного розвитку міської ради, були організовані інформаційні заходи на тему енергозбереження та енергоефективності. Громадська організація «Голос Природи» в рамках акції «Дні сталої енергії» провела в навчальних закладах міста лекцію «Стале споживання енергії». «Голос Природи» з перших днів свого існування (з 1999 року) активно співпрацює з міськими навчальними закладами, допомагає інформувати і розширювати світогляд школярів, проводить спільні практичні природоохоронні акції.

 

Базові поняття потрібно знати з дитинства


Організація «Голос Природи» з перших днів свого існування (з 1999 року) читає в школах лекції, присвячені глобальним екологічним проблемам і питанням, пов’язаним з енергозбереженням та енергоефективністю. В рамках загальноміської акції «Дні сталої енергії» (з 8 по 12 жовтня 2018 року) «Голос Природи» організувала в навчальних закладах міста проведення лекції «Стале споживання енергії». Лекції пройшли в школах № 37, 19, 3, 28, 40, 44, 15, 29, 30 та гімназії № 39. У ході лекції дітям були роз’яснені такі поняття, як: види джерел енергії (традиційні, відновлювані, альтернативні), відмінність енергозбереження від енергоефективності, енергоємність валового внутрішнього продукту, енергоефективність житлових будинків та інші. На думку організації «Голос Природи», роз’яснення базових понять допомагає знайти правильні відповіді на такі злободенні питання для України, як зростання вартості енергетичних ресурсів і комунальних послуг, низький рівень конкурентоспроможності товарів національного виробництва, вплив енергетичної залежності на внутрішню та зовнішню загальнодержавну політику.

 

Україна – енергозалежна держава


Україна, як і багато інших європейських країн, є енергетично залежною державою. Це означає, що більшість споживаних суспільством і промисловістю енергоресурсів експортуються в Україну з інших країн. Для того, щоб знизити рівень енергетичної залежності, більшість європейських країн розробляють і реалізують програми, спрямовані на підвищення енергоефективності, розвиток відновлюваної та альтернативної енергетики. Зниження енергетичної залежності дозволяє контролювати ціни на енергетичні ресурси, створює сприятливі економічні умови, підвищує рівень конкурентоспроможності товарів національного виробництва. Незважаючи на зростання вартості експортованого викопного палива і наявність великого потенціалу відновлюваної та альтернативної енергетики, Україна не може похвалитися високими темпами зниження власної енергетичної залежності. За рівнем енергоємності валового внутрішнього продукту (далі – ВВП), Україна залишається «лідером» серед європейських країн. На думку «Голос Природи», високий рівень енергоємності ВВП є однією з основних причин низької конкурентоспроможності товарів національного виробництва, низького рівня прибутків населення і відсутності коштів для виконання природоохоронних заходів.

 Для довідки: Акція «Дні сталої енергії» проводиться в рамках реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів», до якої місто Кам’янське приєдналося в 2015 році. Учасники угоди беруть на себе добровільні зобов’язання щодо зниження викидів парникових газів, економії електричної енергії, підвищення частки відновлюваної енергетики, а також підвищення рівня поінформованості населення про правила сталого споживання. В Україні до Європейської ініціативи «Угода мерів» приєдналося понад 40 міст.


Опубліковано 22.10.2018
303 переглядів | для друку