Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Куряче м'ясо в обмін на чисте повітря й здоров'я!

У червні 2007 року екологічна організація «Голос Природи» звернулася до державної адміністрації Дніпропетровської області з ініціативою проведення спеціального семінару для керівників птахофабрик з питань утилізації відходів тваринництва безпечними способами.

Активісти «Голос Природи» виявили несанкціоновані поховання зіпсованого курячого м'яса

Масові скарги жителів Дніпродзержинська й села Элизаветівка на неприємний запах через викиди в атмосферу птахофабрики «Оріль-Лідер», дали привід активістам «Голос Природи» провести самостійне обстеження територій поряд з цим підприємством. У результаті огляду були виявлені несанкціоновані поховання зіпсованого м'яса, костей і курячого калу. Факт порушення природоохоронного законодавства був зафіксований екологічною прокуратурою, порушників залучили до адміністративної відповідальності та зобов'язали рекультивувати забруднені території. Однак, «Голос Природи» вважає, що для кардинальної зміни ситуації, необхідно впроваджувати технології, які дозволять вирішити проблему безпечного зберігання та утилізації відходів виробництва. У даний момент, сморід від птахофабрики стоїть такий, що у радіусі 6-8 кілометрів просто неможливо жити. Крім цього, несанкціоновані поховання зіпсованого м'яса можуть привести до бактеріологічного зараження ґрунтових вод і зробити непридатною для пиття воду з місцевих колодязів.

Птахофабрики можуть працювати без забруднення навколишнього середовища

Під час зустрічей з жителями села Єлизаветівка представники птахофабрики «Оріль-Лідер», неодноразово заявляли, що немає технологій, які дозволяють безпечно зберігати й утилізувати відходи тваринництва. Швидше за все, що співробітники птахофабрики навмисно лукавлять, якщо ні, то вони непрофесійні працівники у своїй галузі. У світі накопичений позитивний досвід використання відходів тваринництва для одержання теплової та електричної енергії, а також високоякісних добрив. Отже, технології, що дозволяють вирощувати курятину без завдання збитків навколишньому середовищу, є. Але, швидше за все, немає бажання в керівників птахофабрики викладати гроші на їхнє впровадження. Імовірно, сьогодні легше виплачувати штрафи, чим напружуватися щодо утилізації гною й зіпсованого м'яса.

Голос Природи просить підтримки в державної адміністрації Дніпропетровської області

Для того, щоб ознайомити керівництво птахофабрики «Оріль-Лідер» з можливостями впровадження технологій зберігання та утилізації відходів виробництва, «Голос природи» запропонував держадміністрації Дніпропетровської області провести спеціальний семінар. У рамках семінар планується розповісти не тільки про сучасні технології утилізації відходів птахофабрик, але й фінансових джерелах їхнього впровадження. «Оріль-Лідер», не єдине підприємство, що вирощує курку в Дніпропетровській області, напевно на інших птахофабриках ситуація з утилізацією відходів теж проблематична, тому запропонований семінар необхідно проводити на рівні області. Лист із ініціативою проведення семінару відправлено особисто голові держадміністрації Дєєвій Надії Миколаївні, однак відповіді поки немає.

Виявилося, що продукція птахофабрик може становити небезпеку здоров'ю людини

Дуже цікава інформація з'явилася на сайті УНІАН www.unian.net. Виявляється продукція птахофабрик, може становити серйозну небезпеку для здоров'я людини. Так, 1 липня в інфекційне відділення Канівської міської лікарні з попереднім діагнозом «сальмонельоз» госпіталізували трьох чоловік, які 27 червня обідали в їдальні підприємства «Птахофабрика Міронівська» ВАТ «Міронівський хлібопродукт». Як повідомили в Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, усього в той день обідало близько 500 працівників птахофабрики. За станом на 7.00 понеділка 3 липня, на лікуванні перебувають 74 чоловік, із середньою вагою захворювання. ВАТ «Міронівський хлібопродукт» відомий в Україні як власник торговельної марки «Наша ряба», а також птахофабрики «Оріль-Лідер».

При виникненні питань, звертайтеся по телефонах: 8 05692 67439, 8 067 6811316.

Спасибі, за інформаційну підтримку.


Опубліковано 26.07.2007
2338 переглядів | для друку