Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
SOS! Національний парк «Гуцульщина» в небезпеці!

Екологічні активісти стурбовані незаконною вирубкою лісу в Національному природному парку «Гуцульщина» (Івано-Франківська область). За ініціативою громадської організації «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений Світ» більше 15 авторитетних екологічних організацій з різних регіонів України звернулися до правоохоронних та контролюючих державних органів з вимогою вжити заходів для захисту заповідника. На думку екологів, суцільна вирубка лісу є однією з основних причин паводків і підтоплень населених пунктів, а також підсилює процес зміни клімату.

 

Знищення лісів небезпечно для життя людей


Національний природний парк «Гуцульщина» (далі – НПП «Гуцульщина») був створений в Івано-Франківській області Указом Президента України № 456/2002 в травні 2002 року. Незважаючи на те, що землі природного парку отримали статус природно-заповідного фонду, місцева влада села Пістинь (Косівський район), прикриваючись незаконними рішеннями, проводить суцільну вирубку лісу. Щоб зупинити варварську лісозаготівлю, керівництво НПП «Гуцульщина» та громадська організація «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений Світ» підготували колективне звернення до Генеральної прокуратури, Національної поліції, Державного агентства лісових ресурсів, а також Міністерства екології та природних ресурсів. Звернення підписали більше 15 авторитетних організацій з різних регіонів України, серед яких: «Зелений світ» (смт. Гвіздець, Івано-Франківська обл.), «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» (м. Київ), «Наше місто» (м. Тернопіль), «Криворізьке міське правозахисне товариство» (м. Кривий Ріг), «Екологічний клуб Еремурус» (м. Київ), «Зелений Тризуб» (м. Київ), «МАМА-86-Яремче» (м. Яремче, Івано-Франківська обл.), «Голос Природи», (м. Кам’янське), інфоцентр УЕА «Зелений світ» (м. Київ), «ЗЕЛЕНИЙ СВІТ» (м. Сєвєродонецьк), «Спілка Порятунку Голосіїва» (м. Київ), «Наш дім – Манява» (с. Манява, Івано-Франківська обл.).

«Суцільна вирубка лісу є суїцидальною тенденцією для місцевих жителів, оскільки підвищує ризики паводків і повеней, під час яких люди втрачають своє житло, а іноді і життя, – розповідає Олександр Степаненко, керівник організації «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений Світ». – Наше звернення підтримали екологічні організації з різних регіонів країни, це говорить про те, що неефективна охорона лісових запасів є актуальною проблемою для всієї України».

 

Ліси допомагають боротися зі зміною клімату


Відомо, що саме ліси допомагають зберегти кліматичний баланс на Землі, оскільки вони поглинають парникові гази. Нажаль, в Україні кількість заповідників і їх процентне співвідношення не відповідає європейським нормам. Наприклад, у Дніпропетровській області під землі заповідного фонду відведено менше 3%, в той час як в Європі цей відсоток становить від 20 до 30%. Яскравим прикладом неефективної роботи в цій сфері є створення Національного природного парку «Орільський». З 2015 року Департамент екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА гальмує процес створення парку. Протягом останніх трьох років так і не був зібраний необхідний пакет документів, що включає узгодження з первинними землекористувачами та власниками територій, районними державними адміністраціями, регіональними управліннями водного і лісового господарства, а також представниками територіальних громад. Якщо процес збору узгоджень затягнеться ще на пару років, то наукове обґрунтування проекту НПП «Орільський», розроблене за 2,5 млн. грн., втратить свою актуальність у зв’язку зі знищенням степових і лісових масивів, а разом з ними і рідкісних видів флори і фауни, що потребують охорони.

«Службова недбалість керівництва Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА не лише завдає шкоди платникам податків, але й загрожує опустелюванням і погіршенням якості земель на значній території Дніпропетровщини, а також загибеллю річки Оріль, у зв’язку з масовим незаконним розорюванням пасовищ впритул до річки, будівництвом незаконних дамб, вирубкою лісових насаджень і повною відсутністю контролю за збереженням цінних природних комплексів. Території, зарезервовані для створення НПП «Орільський», є основним стабілізуючим ядром екосистеми регіону, їх деградація в кінцевому рахунку негативно позначиться на стані навколишнього середовища населених пунктів», – вважає Вікторія Левкіна, голова громадської організації «Шульгівська громада».

Фото: НПП «Гуцульщина», хребет Кострич. Наслідки незаконної суцільної вирубки 2016-2017 років: зникнення верхнього шару ґрунту, прогресування процесу ерозії ґрунту.


Опубліковано 01.08.2018
202 переглядів | для друку