Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
SOS! Національний парк «Гуцульщина» в небезпеці!

Екологічні активісти стурбовані незаконною вирубкою лісу в Національному природному парку «Гуцульщина» (Івано-Франківська область). За ініціативою громадської організації «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений Світ» більше 15 авторитетних екологічних організацій з різних регіонів України звернулися до правоохоронних та контролюючих державних органів з вимогою вжити заходів для захисту заповідника. На думку екологів, суцільна вирубка лісу є однією з основних причин паводків і підтоплень населених пунктів, а також підсилює процес зміни клімату.

 

Знищення лісів небезпечно для життя людей


Національний природний парк «Гуцульщина» (далі – НПП «Гуцульщина») був створений в Івано-Франківській області Указом Президента України № 456/2002 в травні 2002 року. Незважаючи на те, що землі природного парку отримали статус природно-заповідного фонду, місцева влада села Пістинь (Косівський район), прикриваючись незаконними рішеннями, проводить суцільну вирубку лісу. Щоб зупинити варварську лісозаготівлю, керівництво НПП «Гуцульщина» та громадська організація «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений Світ» підготували колективне звернення до Генеральної прокуратури, Національної поліції, Державного агентства лісових ресурсів, а також Міністерства екології та природних ресурсів. Звернення підписали більше 15 авторитетних організацій з різних регіонів України, серед яких: «Зелений світ» (смт. Гвіздець, Івано-Франківська обл.), «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» (м. Київ), «Наше місто» (м. Тернопіль), «Криворізьке міське правозахисне товариство» (м. Кривий Ріг), «Екологічний клуб Еремурус» (м. Київ), «Зелений Тризуб» (м. Київ), «МАМА-86-Яремче» (м. Яремче, Івано-Франківська обл.), «Голос Природи», (м. Кам’янське), інфоцентр УЕА «Зелений світ» (м. Київ), «ЗЕЛЕНИЙ СВІТ» (м. Сєвєродонецьк), «Спілка Порятунку Голосіїва» (м. Київ), «Наш дім – Манява» (с. Манява, Івано-Франківська обл.).

«Суцільна вирубка лісу є суїцидальною тенденцією для місцевих жителів, оскільки підвищує ризики паводків і повеней, під час яких люди втрачають своє житло, а іноді і життя, – розповідає Олександр Степаненко, керівник організації «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений Світ». – Наше звернення підтримали екологічні організації з різних регіонів країни, це говорить про те, що неефективна охорона лісових запасів є актуальною проблемою для всієї України».

 

Ліси допомагають боротися зі зміною клімату


Відомо, що саме ліси допомагають зберегти кліматичний баланс на Землі, оскільки вони поглинають парникові гази. Нажаль, в Україні кількість заповідників і їх процентне співвідношення не відповідає європейським нормам. Наприклад, у Дніпропетровській області під землі заповідного фонду відведено менше 3%, в той час як в Європі цей відсоток становить від 20 до 30%. Яскравим прикладом неефективної роботи в цій сфері є створення Національного природного парку «Орільський». З 2015 року Департамент екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА гальмує процес створення парку. Протягом останніх трьох років так і не був зібраний необхідний пакет документів, що включає узгодження з первинними землекористувачами та власниками територій, районними державними адміністраціями, регіональними управліннями водного і лісового господарства, а також представниками територіальних громад. Якщо процес збору узгоджень затягнеться ще на пару років, то наукове обґрунтування проекту НПП «Орільський», розроблене за 2,5 млн. грн., втратить свою актуальність у зв’язку зі знищенням степових і лісових масивів, а разом з ними і рідкісних видів флори і фауни, що потребують охорони.

«Службова недбалість керівництва Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА не лише завдає шкоди платникам податків, але й загрожує опустелюванням і погіршенням якості земель на значній території Дніпропетровщини, а також загибеллю річки Оріль, у зв’язку з масовим незаконним розорюванням пасовищ впритул до річки, будівництвом незаконних дамб, вирубкою лісових насаджень і повною відсутністю контролю за збереженням цінних природних комплексів. Території, зарезервовані для створення НПП «Орільський», є основним стабілізуючим ядром екосистеми регіону, їх деградація в кінцевому рахунку негативно позначиться на стані навколишнього середовища населених пунктів», – вважає Вікторія Левкіна, голова громадської організації «Шульгівська громада».

Фото: НПП «Гуцульщина», хребет Кострич. Наслідки незаконної суцільної вирубки 2016-2017 років: зникнення верхнього шару ґрунту, прогресування процесу ерозії ґрунту.


Опубліковано 01.08.2018
124 переглядів | для друку