Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
БЕРЕЗЕНЬ перетворився на СУВОРИЙ ЛЮТИЙ!

У Кам’янському (Дніпродзержинську) за ініціативою організації «Голос Природи» пройшов тиждень інформування про причини природних катаклізмів та необхідність адаптації до нових кліматичних умов. Протягом тижня, з 26 по 30 березня, активісти «Голос Природи» прочитали лекції в 7-ти школах міста. Приводом для інформаційної роботи з учнями стала міжнародна акція «Година Землі».

Україна стає активним учасником міжнародної акції «Година Землі»

Акція «Година Землі» була придумана міжнародною організацією Фонд дикої природи (WWF) і вперше відбулася в 2007 році в Сіднеї, столиці Австралії. Практично відразу, на наступний рік, акція стала міжнародною. З кожним роком до неї приєднується все більше і більше міст в різних країнах світу. У Кам’янському акція «Година Землі» проходить з 2009 року. У поточному році більше 30 міст України офіційно підтвердили підтримку цієї акції. Дізнатися більше про ідею і формат акції «Година Землі» можна на сайті WWF: www.panda.org/ukraine.

 

Чому березень перетворився на суворий лютий?

 

Довгоочікувана весна завалила значну частину України снігом, березень 2018 запам’ятається всім, як суворий лютий. Цього року до організації «Голос Природи» часто зверталися з питанням про те, чи завжди березень буде таким холодним? На це питання навіть фахівці-метеорологи не можуть відповісти однозначно, оскільки однією з основних проблем зміни клімату є саме складність прогнозування погодних умов. Нестабільність опадів і перепади температури протягом року завдають великої економічної шкоди і створюють масу проблем у повсякденному житті. Припинення роботи підприємств та установ, зрив навчального процесу, руйнування дорожнього покриття і дахів будинків, дорожньо-транспортні пригоди, сплески травматизму і ускладнень серцево-судинних захворювань у населення – чи часто ми пов’язуємо ці проблеми з негативним впливом діяльності людини на кліматичну систему Землі? Наскільки серйозно ми сприймаємо проблему глобальної зміни клімату в Україні? Наскільки готові українські політики вживати конкретних заходівзі скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни кліматичних умов? Нажаль, більшість українських чиновників поки сприймають проблему зміни клімату поверхнево, як у старій приказці «либонь, пронесе». Насправді, думка про те, що наслідки зміни клімату не торкнуться України, помилкова. Безумовно, нам не загрожує повне зникнення, як острівним країнам, але це не означає, що ця проблема нас не торкнеться. Кожна держава зіткнеться з унікальними економічними і соціальними наслідками зміни клімату, це означає, що далеко не у всіх випадках можна буде використовувати чужий досвід і практики кліматичної адаптації. Саме тому важливо якомога раніше почати вивчати тенденції локальних кліматичних змін і шукати дієві практики для адаптації до нових кліматичних умов в Україні.

У Кам’янському організація «Голос Природи» розповідає про проблему зміни клімату з 2002 року. Більше 10 років у якості інформаційного приводу для роботи з навчальними закладами міста ми використовуємо міжнародну акцію «Година Землі». В останні роки ми почали застосовувати практику формування лекторських груп з учнів старших класів, які продовжують читати тематичні лекції в молодших класах. Такий підхід допомагає збільшити кількість поінформованих школярів, а також залучити молодь до участі в інформаційній роботі. У 2018 році, під час тижня інформування про проблему зміни клімату, ми відвідали 7 шкіл і проінформували понад 1500 учнів. Команду лекторів від організації «Голос Природи» представляло 4 людини, а саме: Юлія Янченко, Сергій Гузь, Максим Козаченко, Валентин Фіголь. Тематична лекція була підготована відповідальним координатором – Юлією Янченко.

«Саме такі промислові міста, як Кам’янське, найбільше «ламають»кліматичну систему Землі, ось чому ми вважаємо важливим вести в нашому місті інформаційну роботу з різними категоріями населення, починаючи від чиновників і закінчуючи дітьми», – пояснив Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». – «Для читання лекцій ми обираємо в першу чергу ті школи, керівництво яких зацікавлене в інформаційній співпраці. Важливу роль в роботі зі школами грають викладачі, які допомагають формувати лекторську команду серед старшокласників і координувати їх подальшу діяльність».


Опубліковано 06.04.2018
151 переглядів | для друку