Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Блакитне озеро «лікуватимуть» риби

11 листопада 2017 року за ініціативою екологічної організації «Голос Природи» відбулась акція «Запустимо в Блакитне озеро життя!». В ході акції у Блакитне озеро було запущено 263 кг малька білого амура і товстолобика з метою зниження рівня заростання водойми. В акції «Запустимо в Блакитне озеро життя!» взяли участь представники громадськості, бізнесу та науки.

 

Риби допоможуть Блакитному озеру стати чистішим


Блакитне озеро – це штучна водойма, яка утворилась майже 40 років тому на місці піщаного кар’єру поруч з селом Єлизаветівка і стала улюбленим місцем для купання та відпочинку населення. В останні роки Блакитне озеро почало інтенсивно заростати водоростями, що може призвести до замулювання джерел, які живлять озеро, і зниження рівня води у водоймі. Проблему заростання Блакитного озера можна вирішувати різними способами, екологи рекомендують біо-меліораційні методи, наприклад, використання спеціальних видів риб: білий амур, товстолобик і короп. До недавнього часу ці види риб вирощувалися в Україні виключно як харчовий продукт, однак, в останні 5 років їх почали використовувати для поліпшення екологічного стану дренажних і меліоративних каналів.

«Щоб зрозуміти причини інтенсивного заростання Блакитного озера, потрібно провести дослідження. Як правило, ця проблема має комплексний характер. Бурхливий розвиток рослинності може відбуватися через зміну клімату, зниження рівня рибних запасів, зміну складу ґрунтових вод, забруднення водойми азотними і фосфатними речовинами,– розповідає Новицький Роман Олександрович, кандидат біологічних наук, професор кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпропетровського державного агропромислового університету. – Частково проблему заростання водойми можна вирішити за рахунок зариблення спеціальними видами риб. Цей метод досить ефективний за умови, що акції із зариблення будуть проводитися систематично, оскільки в умовах України білий амур і товстолобик не здатні відтворювати потомство. Крім цього, важливо, щоб громадяни і правоохоронні органи не дозволяли браконьєрам виловлювати запущену рибу».

 

Стан Блакитного озера турбує екологів


Поточний екологічний стан Блакитного озера викликає тривогу: дно озера інтенсивно заростає, рівень води знижується, представники тваринного світу зникають, вперше почали з’являтися синьо-зелені водорості. Беручи до уваги, що вода в Блакитному озері є прісною і досить чистою, цю водойму необхідно розглядати не просто, як цінну рекреаційну зону, а і як стратегічно важливий водний об’єкт. На думку «Голос Природи», жителі Дніпропетровської області можуть втратити цінний водний об’єкт, якщо вчасно не вжити природоохоронних заходів. Акція «Запустимо в Блакитне озеро життя!»– це перший крок, спрямований на збереження Блакитного озера. Акція пройшла за активної підтримки городян і місцевих жителів, журналістів, громадської організації «Петриківський добробут», а також комерційних підприємств птахофабрики «Орель-Лідер» та ТОВ «Акватех». При підготовці акції було зібрано 11 600 грн.,що дало можливість придбати і запустити в Блакитне озеро 263 кг малька білого амура і товстолобика (1500-1600 особин).

«Ми дуже задоволені результатами акції «Запустимо в Блакитне озеро життя!». Зазвичай під час акцій з зариблення гине в середньому 20-30% малька, але в нашому випадку практично весь мальок, випущений у водойму, залишився живим. Це пов’язано з гарною якістю малька, делікатним транспортуванням, низькою температурою води і високим рівнем вмісту кисню в місці зариблення,– розповів Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». – Ми хочемо висловити подяку всім, хто відгукнувся і підтримав цю акцію. Разом ми успішно зробили перший крок, однак робота з порятунку Блакитного озера тільки починається. Пропонуємо всім небайдужим приєднуватися до цієї кампанії».


Опубліковано 18.11.2017
395 переглядів | для друку