Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Коли депутати міськради перейдуть від слів до конкретних дій?

27 червня 2007 року, у Дніпродзержинську пройшла сесія міської ради, на якій планувалося прийняти Положення про проведення громадських слухань. Депутати більшістю голосів відправили Положення про громадські слухання на доробку.

Міськрада відвела громадським організаціям роль «ряжених генералів».

Чому розробка правил проведення громадських слухань здійснюється без участі громадських організацій? На це питання не можуть відповісти ні депутати, ні чиновники виконавчого комітету. Ініціатива розробки Положення виходила від екологічної організації «Голос Природи», ідея була підтримана колишнім мером Олегом Івановичем Захорольським, однак консультації із громадськими організаціями з цього питання відповідальними чиновниками не проводилися. Громадські організації не одержали можливості взяти участь й у засіданнях профільних депутатських комісій, під час яких обговорювалося зміст цього важливого документа. Навіть на сесії, депутати міськради відверто проігнорували громадськість, не надавши можливість виконавчому директорові «Голос Природи» зробити короткий роз'яснювальний виступ. Небажання депутатів консультуватися із громадськими організаціями може перетворити Положення про проведення громадських слухань у формальний і марний документ.

Відсутність Положення про проведення громадських слухань створює сприятливий ґрунт для корупції та узурпування влади

Доробка Положення про проведення громадських слухань перенесена до наступної сесії міськради, однак немає гарантій, що цей документ, зрештою, буде затверджений.

Екологічна організація «Голос Природи» активно приймала участі в громадських слуханнях щодо обговорення доцільності створення небезпечного хімічного виробництва на ВАТ «Дніпроазот» і розробки генерального плану розвитку Дніпродзержинська. З отриманого досвіду можна зробити висновок - відсутність чітких правил проведення громадських слухань робить цей захід абсолютно марним, тому що організатори слухань можуть штучно створювати зацікавлену більшість, поширювати недостовірну інформацію, фальсифікувати результати.

Ходять слухи, що в Дніпродзержинську вже пройшли громадські слухання щодо обговорення реконструкції металургійного комбінату й планів розвитку цементного заводу, так сказати тихо, мирно без зайвого розголосу, але ж саме ці підприємства є основними забруднювачами нашого міста. Або інший приклад, рішення про підвищення комунальних тарифів місцева влада Дніпродзержинська прийняла без проведення громадських слухань, але ж це питання є вкрай важливим для більшості городян. Громадські слухання носять рекомендаційний характер, однак цей механізм дає можливість громадянам висловити свою позицію, зажадати від чиновників і депутатів урахувати рекомендації й зауваження місцевих жителів. Крім цього, громадські слухання дають можливість додати гласності факти, які могли ховатися від громадськості.

В Україні поки немає демократії, є тільки намір побудувати цивілізовану державу

Демократичною країною вважається така держава, у якій діють механізми й правила, що зобов'язують політиків і чиновників враховувати думку громадян. В Україні такі механізми тільки створюються, от чому нашу країну поки не можна назвати демократичною. Проте, уряд постійно підкреслює перед міжнародною громадськістю, що Україна вибрала шлях демократичних перетворень. Так, наприклад, при міністерствах і державних комітетах створені Громадські ради. Постановою Кабінету Міністрів №1378 затверджений порядок проведення консультацій державних органів із громадськими організаціями. Ці міри сьогодні дають можливість громадським організаціям брати участь у реалізації державної політики. Однак, у багатьох містах, у тому числі й Дніпродзержинську, поки немає реальних механізмів, які дозволяють громадським організаціям співробітничати із владою на місцевому рівні. Ці механізми повинен створити не уряд, а органи місцевого самоврядування.

Після інформування населення «Голос Природи» перейде до активних дій

На сесії депутатів 27 червня стало очевидно, що конструктивного діалогу між громадськими організаціями й депутатами міськради з питання громадських слухань не вийде. Для організації «Голос Природи» важливо, щоб не тільки депутати, але й звичайні городяни, розуміли суть і значення наявності чітких правил проведення громадських слухань. Із цією метою будуть підготовлені спеціальні роз'яснювальні листівки та звернення. З підтримкою городян і місцевих громадських організацій, «Голос Природи» буде домагатися від депутатів міської Ради вживати конкретних заходів для розвитку демократії на місцевому рівні, серед яких розробка Положення про проведення громадських слухань - тільки перший крок. Наступні кроки, які повинні зробити депутати міськради - розробка Положення про проведення консультацій із громадськими організаціями й створення Громадської Ради при органах виконавчої влади. Для досягнення цих цілей, організація «Голос Природи» готова співробітничати з усіма депутатами незалежно від їхньої політичної приналежності.

Зв'язатися з керівництвом «Голос Природи» можна по телефонах: 67439, 8 067 6811316.


Опубліковано 26.07.2007
2544 переглядів | для друку